​I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 MARCA 2022

1. Dziś:

* 9.00 msza z asystą Oazy Ro​​dzin i spotkanie w sali.

* 10.30 po mszy spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

* 16.30 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.00 Gorzkie żale z nauka pasyjną

* 18.00 msza za zmarłych z KŻR

* 19.00 drugi dzień modlitw podczas peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II. Modlitwy będą codziennie do piątku o 19.00. Kartki z programem są wyłożone na stoliku z prasą. Główna intencja – to modlitwa o pokój na Ukrainie i na całym świecie. Zachęta do włączania się w to nabożeństwo, które animuje AK.

*** 15.00 w kościele na Koziej Górze nabożeństwo różańcowe prowadzone przez mężczyzn. Zapraszają Rycerze Kolumba.

2. Środa – po wielu miesiącach zapraszamy na spotkanie Klubu seniora. Rozpoczęcie o 16.00 w kościele. Bardzo ciekawy temat – w formie zapytania = Co ma wspólnego, a na pewno ma, nasz kościół z mistrzem, Janem Matejko? Jeśli chcesz się dowiedzieć, to przyjdź na spotkanie.

3. Piątek: droga krzyżowa: * 7.00 dla starszych; * 17.30 dla dzieci; * 18.30 dla młodzieży i dorosłych – rozważania poprowadzą osoby z KŻR, APDŚ i Straży Honorowej Serca Jezusowego.

4. Niedziela za tydzień:

* Stacja krwiodawstwa odwołała naszą zbiórkę krwi, która miała być 13 marca 2022. Została ona przełożona na dalszy termin.

* 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego.

* 17.00 Gorzkie żale z nauka pasyjną.

* 18.00 msza z asystą AK i po mszy spotkanie formacyjne.

* z racji drugiej niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na dalsze malowanie kościoła. Planowany jest II etap – sklepienie nawy poprzecznej na wysokości ołtarzy Matki Bożej i bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego. To część sklepienia, która została uszkodzona podczas minionego remontu kościoła.

* w drugą niedzielę miesiąca w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka ofiar na cierpiące dzieci w krajach misyjnych i dotkniętych wojnami.

5. Zostały już odnowione wszystkie stacje drogi krzyżowej. Odnowienie jednej stacji kosztowało 2000 zł. Wszystkim rodzinom, które złożyły ofiarę na każdą ze stacji, składam bardzo serdeczne podziękowanie.

6. Prasa katolicka; dziś do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest kolejna płyta – audiobook z tekstami ksiąg Pisma Św.

7. INFORMACJE DO TYCZĄCE SYTUACJI POMOCOWEJ W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ WOJNĄ I WIELKĄ FALĄ UCHODŹCÓW.

1. Dla nas, katolików, na pierwszym miejscu jest wielkie wołanie do Boga = w intencji przywrócenia pokoju na Ukrainie; przerwania wielkich cierpień ludzi niewinnych; opamiętanie i nawrócenie serca u barbarzyńskich agresorów i okupantów: ofiarowujmy każdego dnia – modlitwę, post i inne duchowe postanowienia wielkopostne. Módlmy się przez wstawiennictwo naszego patrona k bł. ks. Bolesława Strzeleckiego.

2. Informacje od CARITAS DIECEZJALNEJ:

A/ Prośba, aby każda rodzina z terenu danej parafii, u której zamieszkała rodzina uchodźców z Ukrainy, poinformowała proboszcza swojej parafii o tym fakcie. Są specjalne druki, które umożliwią dalsze zorganizowane działania pomocowe prowadzone przez CARITAS.

B/ CARITAS organizuje w jednym ze swoich ośrodków pomoc dla 130 dzieci z sierocińców z Ukrainy.

C/ Stołówki CARITAS wydają dla przyjezdnych posiłki

D/ CARITAS na dworcu PKP otworzyło punkt pomocowy i kulinarny.

E/ w CARITAS można uzyskać pomoc psychologów oraz tłumaczy.

F/ do magazynu CARITAS przy ul. Kościelnej można ciągle przynosić dary = koce, kołdry, materace, żywność o przedłużonej dacie ważności; na ten moment nie przynosimy odzieży.

G/ wszystkie inne kwestie i zapytania związane z pomocą można uzyskać pod numerem telefonicznym CARITAS.

3. Parafia:

*** Całością prac pomocowych kieruje – proboszcz. Numer telefonu proboszcza jest znany, można go odczytać również ze strony internetowej parafii. Czynny całą dobę.

A/ do tej pory 12 rodzin z terenu parafii zadeklarowało możliwość przyjęcia osób, uchodźców wojennych z Ukrainy. Możemy na dziś pomóc w ten sposób ponad 55 osobom.

*** wielka prośbą, aby zgłaszały się kolejne rodziny.

*** Proboszcz będzie prowadził cały proces kierowania danych osób do poszczególnych rodzin z parafii.

B/ w dwóch zbiorkach ofiar, z poprzedniej niedzieli i ze środy popielcowej, do puszek zostało złożonych 15.730 zł. Pieniądze te posłużą CARITAS do skutecznego prowadzenia wszelkich programów pomocowych.

C/ Bardzo prosimy śledzić naszą stronę internetową i fB; tam będziemy w miarę rozwoju sytuacji umieszczali dalsze informacje.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Wojciecha Daszkiewicza; lat 70

Jana Baka; lat 81

Wandę Jasińską; lat 73

Janinę Serwę; lat 80

Wieczny odpoczynek.