XXVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 6 PAŹDZIERNIKA 2019.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy modlili się na mszy św. pogrzebowej Ś+P Księdza Jacentego Sochy. W pogrzebie wzięło udział 135 księży z diecezji.. Dziękuję paniom z Klubu seniora, które przygotowały po pogrzebie posiłek dla gości. Dziękuję osobom, które upiekły ciasto. Dziękuję Chórowi parafialnemu za piękny śpiew. Dziękuję Rycerzom Kolumba za wartę przy trumnie i inne posługi. Dziękuję służbie liturgicznej. Z ofiar złożonych przez parafian będzie odprawiona w intencji zmarłego kapłana msza św. gregoriańska. Bóg zapłać za okazaną kapłanowi – rodakowi, wdzięczność.

1. Dziś: * 7.00 msza za zmarłych z KŻR;

* 9.00 msza z asystą oazy rodzin;

* 10.30 spotkanie po mszy RN;

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych.

* po mszy św. o 12.00 ks. Sebastian rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie dzieci kl. 3 do Pierwszej Komunii Św.  Na tym spotkaniu będą zapisane dzieci pierwszokomunijne. Zostaną wtedy poświęcone różańce, które rodzice sami nabywają dla swoich dzieci; zostanie rodzicom przekazany dokładny terminarz spotkań w ciągu roku. Prosimy o obecność każdego dziecka.

* po mszy św. o 18.00 spotkanie dla młodzieży klas 8 i ich rodziców rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

* po mszy o 18.00 spotkanie w domu parafialnym dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa

2. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie ks. Sebastiana z katechetami uczącymi na terenie parafii.

3. Środa – 16.00 w Sali w domu parafialnym bardzo ciekawe spotkanie Klubu seniora. Temat: Zwyczaje związane ze świętem Wszystkich Świętych i z Dniem Zadusznym. Poprowadzi etnograf z Muzeum Wsi Radomskiej. Zapraszamy.

4. Czwartek –  18.30 kolejne spotkanie w ramach Kręgu biblijnego.

5. W sobotę organizujemy ostatnią w tym roku jednodniową pielgrzymkę do Chełma i Zamościa. Licząc na piękną pogodę oprócz poznawania historii tych dwóch pięknych, położonych na wschodzie polskich miast, będziemy mogli zobaczyć w całej krasie cudowne barwy jesieni. Ulotka mówiąca o trasie pielgrzymki jest wyłożona na stoliku z prasą.

6. Niedziela za tydzień:* 10.30 msza w intencji chóru parafialnego.* 18.00 msza z asystą AK* za tydzień będzie druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowo-kredytowe.* Z okazji Dnia papieskiego na mszach dopołudniowych wystąpi zespół instrumentów dętych, a pomiędzy mszami wykona kilka utworów związanych z Janem Pawłem II.

7. Trwa w kancelarii wpisywanie imion i nazwisk swoich bliskich zmarłych na nabożeństwo Wypominek rocznych, półrocznych i jednorazowych. Modlitwy według już nowego układu rozpoczniemy od listopada. Na regale obok prasy są wyłożone kartki, na których możemy wpisywać zmarłych

8. Polecamy prasę katolicką. W tym numerze Gościa Niedzielnego jest obszerna relacja z pielgrzymki parafian do Francji

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Ks. Jacentego Sochę           

Adama Zająca; lat 67

We wtorek będzie msza św. pogrzebowa Ś+P Mieczysławy Kupidury.

Wieczny odpoczynek.