XXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 6 WRZEŚNIA 2020.

1. Dziś:* 7.00 msza za zmarłych z KŻR; * 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin

* 13.30 dodatkowa msza św. połączona z uroczystością Pierwszej Komunii dla dzieci z klas 4 Szkoły Podstawowej Nr 1

* 15.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej, na Obozisku, za cmentarzem prawosławnym, różaniec prowadzony przez mężczyzn w intencji Ojczyzny. Rycerze Kolumba zapraszają ojców wraz z synami.

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 nabożeństwo do NSJ.

* 18.30 Spotkanie dla młodzieży I kl. Szkół średnich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

 2. Próby przygotowujące dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 31 – rozpoczęcie jutro, w poniedziałek o 18.30. Całość przygotowań prowadzi ks. Sebastian.

 3. Środa – 16.00 = pierwsze po wakacjach spotkanie Klubu seniora. Zapraszamy do Sali w domu parafialnym.

 4. W czwartek o 18.30 pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu biblijnego. Kto chce pogłębić znajomość Pisma Św. – serdecznie zapraszamy.

 5. Sobota:

* 8.00 spowiedź św. dla dzieci klas 4 ze SP 31 przed pierwszą Komunia Św. To również spowiedź dla ich rodziców, rodzeństwa i bliskich. Prosimy, aby wszyscy przyszli punktualnie na godz. 8.00.

* 18.00 msza św. w intencji Akcji katolickiej i spotkanie tej wspólnoty.

 5. Niedziela za tydzień:

* 13.30 dodatkowa msza św. połączona z uroczystością Pierwszej Komunii dla dzieci z klas 4 Szkoły Podstawowej Nr 31. To druga grupa dzieci z naszej parafii.

* 18.00 msza św. z asystą chóru parafialnego.

* 18.00 – w parafii przeżywamy jubileusz, 40 lat posługi jako kościelnego, Pana Janusza Kozieła. Mszę św. odprawi ks. Biskup, Henryk Tomasik. Papież Franciszek, na wniosek Księdza Biskupa przyznał Panu kościelnemu najważniejszy w całym Kościele order= tytuł: Pro Ecclesia et Pontifice, tzn. Dla Kościoła i Papieża. To najwyższe odznaczenie dla osoby świeckiej. W całej diecezji tylko kilka osób może poszczycić się takim wyróżnieniem. Ks. Biskup udekoruje tym orderem naszego Pana kościelnego. Zapraszamy na te mszę św. wszystkich parafian.

* za tydzień przypada druga niedziela miesiąca, dlatego taca będzie przeznaczona na cele remontowo-kredytowe.

* również za tydzień poinformuję o etapie spłacania kredytu i  o planach dalszych prac, które chcemy podjąć wewnątrz kościoła, w ramach przygotowań do jubileuszu parafii.

 6. W kancelarii można rezerwować terminy mszy św. na 2021 rok. Jak zawsze, wpisujemy terminy mszy na cały rok.

 7. Biblioteka parafialna po wakacjach jest czynna w każdą środę w godz. 15.30 – 17.00 i w każdą niedziele 10.00 -= 12.00. Zachęcamy do czytania dobrej literatury.

 8. Rodzina pana Wojciecha pragnie podziękować za każdą ofiarę  złożoną w ubiegłą niedzielę na cele rehabilitacji chorego. Stan zdrowia powoli poprawia się. Nasze fundusze wspomogą proces dalszego leczenia. Bóg zapłać. Również dziękujemy 3 rodzinom za ofiary złożone na cele parafialne.

 9. Dalsze kwestie duszpasterskie:

* chcemy powrócić do wszystkich regularnych spotkań grup parafialnych dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy stałych członków tych grup oraz nowych chętnych. Każdy jest mile widziany.

* za grupy kandydatów, ministrantów, lektorów, scholi, oazy, harcerzy – odpowiada ks. Sebastian. Za tydzień będą podane terminy spotkań tych grup.

* bardzo prosimy, aby każdy uczestnik spotkań formacyjnych przychodził do domu parafialnego w maseczce, która zakrywa nos i usta.

* również w kościele na mszy św. obowiązują każdego maseczki lub przyłbice. To dla bezpieczeństwa każdego z nas. Zasada DDM – dystans + dezynfekcja + maseczka = to również standard dla spotkań  duszpasterskich.

* Komunię św. przyjmujemy w znanej nam kolejności = pierwsza grupa to osoby przyjmujące na dłoń; gdy zakończy ta grupa osób, dopiero wtedy podchodzi druga grupa, tych, którzy przyjmują do usta. Bardzo prosimy nie mieszać tego porządku.

 10. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, tak dzieci jak i młodzież szkół średnich rozpoczynają w ramach zajęć szkolnych swój udział w katechezie. Prosimy, aby rodzice zainteresowali się, czy ich dzieci uczestniczą w katechezie szkolnej.

 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Łukasza Lisowskiego; lat 34

            Józefa Walewskiego, lat 93; należał do męskiego Kółka Różańcowego w Rycerstwie Niepokalanej.

Wieczny odpoczynek.