NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 7 CZERWCA 2020.

  1. Dziś:

* 7.00 msza w intencji zmarłych z KŻR

* 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin

* 10.30 po mszy spotkanie RN

* po mszy św. o 12.00 spotkanie ks. Sebastiana z dziećmi klas 4 i ich rodzicami, na którym będą omawiane szczegóły przeżycia Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej tej grupy dzieci.

* 15.00 do kościoła księży Filipinów przy ul. Grzybowskiej Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn na msze św. w intencji Ojczyzny i na różaniec prowadzony przez mężczyzn.

* 16.00 wymiana tajemnic dla KŻR

* 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

* Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Każdy katolik powinien się do tego dnia wyspowiadać.

 

  1. Jutro o 18.30 spotkanie w sali parafialnej lektorów świeckich dorosłych.

 

  1. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę 10.00 – 12.00 i w każdą środę 15.30  – 17.00. Zachęcamy do aktywnego korzystania z naszych zasobów bibliotecznych.

 

  1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała:

* msze św. jak w niedzielę.

* po mszy św. o 10.30 procesja eucharystyczna. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne procesja odbędzie się na placu kościelnym, na którym będą ustawione cztery ołtarze. Plac jest w 100 % nagłośniony, mamy na placu dużo miejsca, tak  że nie ma żadnych ograniczeń. Zachęcamy do wzięcia udziału w dziękczynieniu Chrystusowi za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Proszę KŻR, aby był niesiony różaniec, feretron i  sztandar. Rodziców zachęcamy, aby przygotować dziewczęta do sypania kwiatów. Śpiewy podczas procesji prowadzi chór parafialny. Msza św. po procesji będzie odprawiona ok. 12.30.

 

  1. W sobotę o 8.00 spowiedź dzieci klas 4 oraz ich rodziców i najbliższych przed uroczystością Rocznicy Pierwszej Komunii św. Prosimy, aby wszyscy przyszli punktualnie na godz. 8.00.

 

  1. Przypominamy, że Pierwsza Komunia Św. dzieci klas 3 zaplanowana jest bezpośrednio po wakacjach w 2 niedziele: 6 i 13 września. Daty te zostały ustalone wraz z rodzicami z komitetu rodzicielskiego. Wszystkie dalsze szczegóły będzie przekazywał ks. Sebastian.

 

  1. W przyszłą niedzielę:

* 10.30 msza w intencji chóru parafialnego.

* 13.30 msza św. i Rocznica Pierwszej Komunii Św. dla dzieci klas 4.

* 18.00 msza św. w intencji członków Akcji Katolickiej.

* ofiary z drugiej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na tace remontowo-kredytową.

 

  1. W tym tygodniu 2 rodziny złożyły swoje roczne ofiary na cele parafialne.

 

  1. Jak w każdą niedzielę wielka zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.