PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 KWIETNIA 2019.

REKOLEKCJE – prowadzi o. Piotr Polek – paulin.

 

1. Dziś:

* rozpoczęte rekolekcje trwają przez 4 dni. Program, kto jeszcze nie wziął, jest na stoliku z prasą. Zaplanujmy, aby każdego dnia wziąć udział w mszy i nauce. W środę dzień spowiedzi i Komunii św. Spowiedź = 7.00 – 10.30 i 16.00 – 19.30.

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych.

* 17.00 Gorzkie żale z nauką rekolekcyjną.

* od dziś w kościele i w naszych domach zasłaniamy fioletowym materiałem krzyże. Czynimy to na znak głębszego przeżywania misterium Męki Pańskiej. Odsłonimy je po nabożeństwie Wielkiego  Piątku.

* tradycyjnie po mszy ministranci zbierają ofiary do puszek na dekorację Grobu Pana Jezusa i Ciemnicy. Starajmy się włączyć w tę pomoc.

 

2. Jutro po rekolekcyjnej mszy wieczornej o 19.00 spotkanie lektorów świeckich i szafarzy przygotowujące do posług podczas Triduum Sacrum.

 

3. W czwartek kwietniowe spotkanie Kręgu biblijnego. Omawiamy działalność apostolską Św. Pawła. Zapraszamy.

 

4. W piątek:

* wielkopostny dzień chorych. Rozpoczęcie od 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych – po mszy św. w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii – osobiście albo telefonicznie. Zgłaszamy do najbliższej środy.

* droga krzyżowa: * 7.00 dla starszych; * 17.30 dla dzieci; * 18.30 dla młodzieży i dorosłych – droga krzyżowa w terenie, przejdziemy ulicami dzielnicy, medytując tajemnice Męki Pana Jezusa. Rozważania poprowadzą Rycerze Kolumba.

 

5. Za tydzień Niedziela Palmowa – rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.

* na każdej mszy poświęcenie palm i odczytanie opisu Męki Pańskiej.

* procesja z palmami o 12.00. Prosimy, aby dzieci miały małe palmy, bowiem po święceniu będą w procesji szły naśladując dzieci jerozolimskie.

* 18.00 msza z asystą Akcji katolickiej.

* za tydzień druga niedziela miesiąca – ofiary składane będą przeznaczone na cele remontowo-kredytowe.

* 20.00 w kościele św. Jana ( fara ) rozpoczęcie dla młodzieży drogi krzyżowej. Zakończenie w katedrze. Zaprasza ks. biskup.

 

6. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej. W dzisiejszym egzemplarzu Gościa Niedzielnego dodatek – gratis – film o Św. Ignacym Loyoli.

 

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii Ś+P Helenę Figarską; lat 72.

Wieczny odpoczynek.