XIX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 8 SIERPNIA 2021.

1. Dziś:

* trzeci dzień pielgrzymki na Jasną Górę. W naszej grupie 12 A pielgrzymuje ok. 50 osób. Przed wyjściem prosiliśmy pielgrzymów o modlitwę w intencji całej parafii, a dziś prosimy o modlitwę w intencji każdego pielgrzyma. Pielgrzymka kończy się w najbliższy piątek.

* ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczamy na przygotowanie do dalszego malowania kościoła. Dziękujemy również 3 rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły na ten cel swoją roczną ofiarę.

2. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba. Zapraszamy naszych rycerzy na mszę św. w piątek 13 sierpnia na godz. 18.00 do Parafii MB Częstochowskiej na Kapturze.

3. Niedziela za tydzień, to 15 dzień sierpnia, a wtedy przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP [ Matki Bożej Zielnej ]. Pod koniec każdej mszy będzie poświęcenie kwiatów, ziół i nasion z tegorocznych zbiorów.

* 15 dzień sierpnia jest jednocześnie naszym świętem narodowym.

3. Parafia nasza chce zorganizować jesienną 3-dniową pielgrzymkę autokarową. Bardzo ciekawa trasa obejmująca religijne i turystyczne tereny północno-wschodniej Polski. Termin = 10 – 12 września [ piątek, sobota i niedziela ]. Zapisy trwają do najbliższej soboty.

4. Polecamy i zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.