XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 WRZEŚNIA 2019.

1. Dziś:

* 10.30 msza w intencji chóru;

* 18.00 msza z asystą AK;

* 9.00 – 14.15 kolejna zbiórka krwi. Wielka zachęta skierowana do stałych krwiodawców oraz do nowych chętnych, aby oddać krew w celu ratowania życia innych.

* Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę remontowo-kredytową oraz 2 rodzinom za ofiary złożone w ciągu tygodnia w kancelarii.

2. Jutro o 18.30 pierwsze po wakacjach spotkanie dla lektorów dorosłych. Prosimy o obecność wszystkich lektorów.

3. W środę:

* 9.00 wyjazd Klubu seniora do Szydłowca – w programie zwiedzanie zamku i muzeum instrumentów muzycznych. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy prowadzi p. Barbara Głowacka.

* 18.00 rozpoczęcie rekolekcji ewangelizacyjnych. Zapraszamy.

4. Czwartek – 18.30 pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach kręgu biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą pogłębić swoją znajomość Biblii.

5. Sobota – 18.00 przed Urzędem Miasta o 18.00 kolejny Apel dla ludzi młodych. Zapraszamy młodzież szkół średnich.

6. Niedziela za tydzień:

* 17.15 modlitwy APDŚ + msza św.

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

* kazania będzie głosił o. Marek Swat – misjonarz z zakonu Ojców Oblatów. Po mszy będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

7. Na stoliku z prasą jest wydrukowany bardzo ciekawy artykuł opisujący wspólnotę Straży Honorowej Serca Jezusowego. Kto chciałby wstąpić do tej wspólnoty tytularnej modlącej się przy naszej parafii prosimy o wzięcie i przeczytanie artykułu.

8. Osoby, które już się zgłosiły na wyjazd do Medjugorje [ 1 – 8 maja 2020 r. ] przypominam o pierwszej wpłacie kwoty 1500 zł. Termin wpłaty do 30 września 2019. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla dalszych chętnych.

9. Do jubileuszu 100 – lecia parafii pozostało 1 ½ roku. Już od 8 ½ lat przygotowujemy jubileusz. Jednym z trwałych śladów ma być książka, monografia naszej parafii i całej dzielnicy Glinice. Do tej pory żadna z dzielnic Radomia nie posiada takiej historyczno – naukowej publikacji. Autorem tego dzieła będzie Pan dr hab. Sebastian Piątkowski. Autor zwraca się przez ze mnie, do Was drodzy parafianie z prośbą, aby udostępnić swoje pamiątkowe zdjęcia z różnego rodzaju wydarzeń parafialnych – z odpustów, wizyt biskupa, ze swojego  ślubu, pierwszej Komunii czy innych wydarzeń. Będą one mogły być wykorzystane w tej książce. Można przynosić te fotografie do kancelarii – w podpisanych kopertach oraz z opisem danego wydarzenia. Im więcej takich pamiątek zgromadzimy, tym bardziej ciekawa będzie ta publikacja. Liczymy na szeroki odzew.

10. Polecamy prasę katolicką.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Katarzyna Nogaj; lat 67

            Andrzej Łyżwiński; kat 67

            Mieczysław Stolarek; lat 87

We wtorek o 11.30 będzie pogrzeb Ś+P Leszka Ruby; lat 58. Pan Leszek wiele pomagał przy kościele, szczególnie przy dekoracji szopki i choinek.

Wieczny odpoczynek.