XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 LIPCA 2019.

1. Dziś:

* 7.00 msza św. w intencji zmarłych z KŻR i Rycerstwa Niepokalanej

* 10.30 spotkanie RN

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego

2. Za tydzień druga niedziela miesiąca = ofiary składane na tacę będą przeznaczone na regulowanie zobowiązań kredytowych związanych z remontem.

3. W tym tygodniu złożono ofiary od 3 rodzin – Bóg zapłać.

4. W maju była wiosenna pielgrzymka na Dolny Śląsk i do Czech. Wczoraj odbyliśmy wakacyjną pielgrzymkę do Wieliczki i Krakowa;. Natomiast w ostatnią sobotę września, tj. 28 września,  planujemy zorganizować „ jesienną” pielgrzymkę do Torunia i Inowrocławia. Karta informacyjna znajduje się na stoliku z prasą. Zainteresowani mogą wziąć i przeczytać szczegółowe informacje na temat pielgrzymki. Zachęcamy do zapisów.

5. Na tablicy Klubu HDK jest wywieszony bilans wszystkich zbiórek, które odbyły się od chwili założenia przy Parafii Klubu im. Św. Jana Pawła II. Klub powstał 4 marca 2012 r. Zrzesza kilkadziesiąt osób. W tym czasie pobrano 683 donacje, co przekłada się na 310 litrów krwi. Pragnę wszystkim podziękować za wielkie zaangażowanie w to szlachetne dzieło. Dziękuję na pierwszym miejscu Pani Bożenie Bardziak i Państwu Joannie i Jackowi Karpińskim, którzy są liderami Klubu i organizują zbiórki. Pani Joanna jest jednocześnie liderem Klubu o tym samym imieniu w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Jeszcze raz – serdecznie Bóg zapłać.

6. W każdy wtorek o 17.00 wspólnoty modlitewne prowadzą różaniec. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

7. Msza św. w intencji osób dekorujących ołtarz III z ul. Podmiejskiej będzie odprawiona w niedzielę 21.07. o godz. 7.00, a za osoby dekorujące ołtarz IV z ul. Gromadzkiej w poniedziałek 22.07 o godz. 18.00

7. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Zbigniew Dziwisz; lat 69.

Był przez 5 lat pracownikiem konserwacyjno-technicznym w naszej parafii.

Ś+P     Marek Marciniak; lat 35. Był w parafii naszej ministrantem.

Wieczny odpoczynek.