DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 9. GRUDNIA 2018. REKOLEKCJE

1. Dziś:

* Rozpoczynamy doroczne rekolekcje adwentowe

* 12.00 msza św. jubileuszowa z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich ks. prałata Stanisława Suwały.

* 17.00 maryjne nabożeństwo – Akatyst – prowadzi chór parafialny.

* 18.00 msza z asystą Akcji Katolickiej i spotkanie po mszy.

* w całej Polsce dziś zbierane są ofiary do puszek na rzecz pomocy Polakom mieszkającym w Kazachstanie i na Syberii. Ministranci stoją z puszkami.

* Bóg zapłać za ofiary na tacę remontowo – kredytową i za ofiary złożone w ciągu tygodnia. Jedna rodzina nabyła medal 100 – lecia istnienia parafii.

 2. W kościele możemy nabywać opłatki na stół wigilijny. W komplecie są 3 opłatki duże i 2 małe. Ofiary z opłatków jak każdego roku przeznaczamy na ogrzewanie świątyni.

3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są trzy rodzaje pięknych świec. Zapalimy je podczas Wigilii. W ten sposób wspieramy programy pomocowe dla dzieci.

4. Do końca rekolekcji – do środy starajmy się przynieść do zakrystii lub kancelarii paczkę świąteczną dla osób starszych, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Osoby z tzw. „starego portfela”. Tym, którzy już paczkę przynieśli, składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Jutro o 18.45 spotkanie dla lektorów świeckich dorosłych.

6. W czwartek o 18.30 spotkanie osób w ramach kręgu biblijnego.

7. W piątek 14. grudnia rozpoczniemy od godz. 8.30 adwentowy dzień chorych..  Już teraz wpisujemy osoby chore, starsze i samotne, które nie mogą przyjść do kościoła. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Zadbajmy, aby wszyscy się na święta wyspowiadali.

8.  W niedzielę za tydzień:

* 9.15 – 14.00 w domu parafialnym odbywać się będzie kolejna zbiórka krwi w ramach parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Św. Jana Pawła II. Zachęcamy stałych dawców oraz młodzież, tak dziewczęta jak i chłopców, którzy ukończyli 18 rok życia.

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

9. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Barbara Orżanowska; lat 63

            Narcyza Zdziech; lat 89

Wieczny odpoczynek.