​XVIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 9 PAŹDZIERNIKA 2022.

1. Dziś:

* z racji dnia papieskiego zbierane są ofiary na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z rodzin biednych. Starajmy się w miarę możliwości wesprzeć Fundację – Dzieło Trzeciego Tysiąclecia

* 10.30 msza z asystą chóru parafialnego.

* 12.00 msza św. dla dzieci klas 3 i ich rodziców = po mszy spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Pierwszej Komunii św. połączone z poświęceniem różańców

* 18.00 msza św. z asystą AK

* 18.00 msza dla młodzieży klas 8 z naszej parafii i po mszy spotkanie ich oraz ich rodziców – rozpoczęcie roku przygotowania do bierzmowania. Bierzmowanie będzie tylko dla uczniów klas 8 pochodzących z naszej parafii.

* Bóg zapłać dzisiejsze za ofiary złożone na tacę – będą przeznaczona na dokończenie malowania nawy poprzecznej świątyni.

 

2. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie dla lektorów dorosłych. Prosimy o obecność.

 

3. Niedziela za tydzień – 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i po mszy spotkanie formacyjne.

 

4. Wpisujemy– w kancelarii lub zakrystii – swoich bliskich na nabożeństwo „Wypominek” – rocznych, półrocznych lub jednorazowych. Nowy układ „Wypominek” rozpocznie się od początku listopada.

 

5. Przypominamy, że osoby które nie przyjęły sakramentu bierzmowania podczas trwania nauki szkolnej, powinny się zgłosić i zapisać na katechezy sakramentalne, które będą prowadzone przy parafii. Zgłoszenia do 15 października 2022 – w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.

 

6. Dla młodzieży szkół średnich, która z jakiegokolwiek powodu nie uczestniczy w katechezie szkolnej organizujemy katechezę przy parafii. Prosimy, aby ta młodzież zgłosiła swój udział do 15 października 2022 = również = w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.

 

7. CARITAS rozprowadza kolejny kalendarz diecezjalny na 2023r. Funduszu im. biskupa Jana Chrapka, wspierając dzieła charytatywne w naszej diecezji.

Cena kalendarza: 10 zł.

 

8. Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Zofię Kasprzyk; lat 85

Bogumiłę Kotowską; lat 82

Grażynę Życińską; lat 70

Wieczny odpoczynek.