XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9. SIERPNIA 2020 R.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę remontowo – kredytową oraz sześciu rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary indywidualne.

2. Przypominamy, że trwa duchowa pielgrzymka na Jasną Górę naszej parafialnej grupy 12 A. Dziś zapraszamy na mszę o g. 18.00 i po mszy krótkie spotkanie a w ciągu tygodnia do czwartku 13. sierpnia włącznie, każdego dnia na godz. 20. 30.

3. W najbliższą sobotę 15. Sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP w tradycji znana również jako Święto MB Zielnej. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązkowe więc każdy katolik jest zobowiązany uczestniczyć w tym dniu w Mszy św. Na każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to również święto narodowe. 100 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszą Ojczyznę.

 4. Na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w eksplozji materiałów wybuchowych w stolicy Libanu – Bejrucie, w której zginęło ponad 150 osób a kilka tysięcy zostało rannych. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

5. Przypominamy o zakrywaniu nosa i ust podczas nabożeństw i zachowaniu wszelkich reguł sanitarnych, tak w kościele jak i w życiu codziennym.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickie.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Ś. P.    + Bogdana Górkę – lat 56

            + Jadwigę Dzik – lat 70

            Wieczny odpoczynek…