W tym roku w Uroczystość Bożego Ciała, 10. rocznicę święceń kapłańskich obchodził ks. Sebastian. O godz. 10.30 wraz z Księdzem Proboszczem, który przewodniczył Eucharystii prosiliśmy o zdrowie i potrzebne łaski na dalsze posługiwanie dla Czcigodnego Jubilata. Na zakończenie życzenia złożyli wszyscy pracujący u nas księża a u imieniu parafian Bogusia i Zbyszek Dziwiszowie. Po tych uroczystościach uformowała się procesja i ruszyliśmy wcześniej wyznaczoną trasą. Ołtarze przygotowano przy ul. Tadeuszowskiej, Podmiejskiej, Odechowskiej i Miedzianej. Nowe dekoracje do ołtarzy, piękne kwiaty i cały wystrój według pomysłu gospodarzy lub okolicznych mieszkańców sprawiły, że wszystkie były starannie dopracowane i niepowtarzalne.

Boże Ciało to dzień, w którym świętujemy obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Tak, jak co roku wielkie rzesze parafian wzięły udział w tym świętowaniu i radowały się serca, że tak chętnie wyznaliśmy naszą wiarę i podtrzymaliśmy polską tradycję.

Księdzu Sebastianowi z całego serca jeszcze raz serdecznie gratulujemy tej pięknej, choć wcale niełatwej drogi życia, zapewniamy o naszej modlitwie. Policji dziękujemy za to, że czuwała nad naszym bezpieczeństwem na całej trasie. Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim mieszkańcom, którzy przygotowali trasę i tym którzy zaangażowali się w budowę ołtarzy.

BG