BOŻE NARODZENIE 2017.

Niezmierzony Bóg przychodzi na świat przyjmując kruche ludzie istnienie. Tak budzi się wiara i roznosi w darze radości i pokoju. Tę prawdę celebrujemy, jako ludzie wierzący podczas świąt Bożego Narodzenia.

Pragniemy wszystkim drogim parafianom, a także wszystkim gościom przybyłym do naszej parafii, przekazać jak najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie w waszych intencjach. Szczęść Boże.

 

1. W tym momencie pragnę serdecznie podziękować za okazane serce i pomoc w przygotowaniu do przeżycia tych świąt:

* księżom za wszelka posługę duszpasterską, a szczególnie za sprawowany sakrament pokuty;

* Panu Januszowi – kościelnemu; Pani Małgorzacie; Panu Marcinowi i ich bliskim, za długie godziny pracy w przygotowaniu kościoła do świąt.

* pani Grażynie Kupidurze za dekorowanie ołtarzy i inne prace dekoracyjne.

* wszystkim odpowiedzialnym za przygotowanie szopki: Rycerzom Kolumba oraz Marcinowi Dziwiszowi; Marcinowi Kozłowi; Rafałowi Frączkowi.

* Dekorującym choinki – osobom z Akcji Katolickiej i Oazy Rodzin oraz osobom pracującym na wysokości –  Leszkowi Rubie, Dawidowi Kostrzewie, Grzegorzowi i Rafałowi Gospodarczykom, Janowi Kleczajowi, Andrzejowi Rywińskiemu i jego synom, ministrantom – Janowi i Krzysztofowi.

* Państwu Kalitom i Strusińskim za ofiarowanie kompletu świecidełek

*** w święta i niedziele kościół będzie otwarty do godz. 15.00 i od 17.15, aby można przyjść i całymi rodzinami pomodlić się przy szopce.

* chórowi parafialnemu;

* asyście liturgicznej i alumnowi Łukaszowi

* osobom z PZC i tym, którzy zrobili paczki świąteczne;

* Pani Barbarze Głowackiej i osobom z Klubu Seniora za pomoc przy rozprowadzaniu opłatków;

* Nadleśnictwu Marcule za ofiarowanie pięknych choinek do świątecznej dekoracji.

* wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji świąt w naszej parafii.               

Bóg zapłać.

2. We wtorek 26.12. drugi dzień świąt – wspomnienie św. Szczepana. Msze według układu niedzielnego. Na mszach będzie czytany lisy rektora KUL i taca z tego dnia przeznaczona na KUL.

3. Niedziela za tydzień to ostatni dzień roku kalendarzowego. O 17.00 dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu, a na mszy o 18.00, która będzie odprawiona w intencji parafian, podsumowanie duszpasterskie roku i modlitwy przebłagalne oraz dziękczynne Te Deum.

4. Polecamy podwójny, świąteczny numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

5. Od środy 27.12. rozpoczniemy wizytę duszpasterską w Waszych domach, zwaną kolędą.  Pomagać nam będzie ks. Mirosław Bandos. Przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, krzyż, wodę święconą, świece. Podczas kolędy cała rodzina gromadzi się na wspólna modlitwę. Najważniejszym momentem wizyty jest udzielenie błogosławieństwa dla rodziny na cały rok. Każda rodzina otrzyma pamiątkowy list mówiący o życiu duchowym i duszpasterskim naszej parafii oraz w szczegółach przedstawiony będzie całokształt trwającego remontu kościoła. Ofiary składane na kolędzie będą przeznaczone na opłacanie prac remontowych. Starajmy się zaangażować w dzieło remontu.

*** W naczyniu obok ołtarza Jana Pawła II znajduje się woda święcona. Kto nie ma w domu, proszę wziąć, aby kapłan mógł poświęcić rodzinę podczas kolędy.

A poniżej galeria zdjęć z naszego kościołą w okresie Bożego Narodzenia