Przełom sierpnia i września członkowie i sympatycy chóru wraz ze swym opiekunem, ks Sebastianem, spędzili na Mazurach. Jednego dnia drogą wodną ( trzeba było odprowadzić łódki na regaty ) lub autokarem ( jak kto wolał ) dotarliśmy do Mikołajek. Po kilkugodzinnym odpoczynku wróciliśmy do Rynu, gdzie była nasza baza wypadowa. Inny dzień spędziliśmy w Giżycku. Tam spotkaliśmy się z Panem Marcinem, naszym przewodnikiem. Zwiedziliśmy twierdzę Boyen, wybudowaną przez Prusów w XIX wieku , byliśmy na Wzgórzu św Brunona, patrona miasta, zwiedziliśmy starówkę Giżycka. Odpoczynek zaplanowaliśmy  nad Jeziorem Niegocin. Jest to trzecie co do wielkości jezioro w Polsce i uznane za stolicę żeglarstwa w naszym kraju. Trzeba przyznać, że pomimo mżawki na jeziorze łatwo było dostrzec żaglówki. Ostatniego dnia nawiedziliśmy sanktuarium w Gietrzwałdzie. Po przeżytej w tym miejscu Eucharystii, spotkaliśmy się z umówionym wcześniej   przewodnikiem, który zapoznał nas z historią parafii i objawień Maryjnych w tym miejscu.
Przeżywana Eucharystia i modlitwa każdego dnia, otwarta na siebie wspólnota, życzliwość i dobre samopoczucie sprawiły, że spadająca temperatura powietrza i padające deszczyki wcale nam nie popsuły tego wypoczynku, bo pogoda wcale nie jest najważniejsza, ważni są ludzie z którymi przebywamy.
Księdzu Proboszczowi , Księdzu Sebastianowi, Pani Bogusi, Sponsorom i wszystkim, którzy sprawili, że ten wyjazd się odbył składamy jeszcze raz serdeczne dzięki.