altW niedzielę 1. lutego 2015 r. w Sanktuarium Pana Jezusa Cierniem Ukoronowanego w Paradyżu prezentowały się chóry parafialne z naszej diecezji. 

 W prezentacji  udział wzięło 21 chórów, w tym również nasz a całą imprezę poprowadził ks. Wojciech Szary. Emocji było dużo, bo konkurencja bardzo liczna i trzeba przyznać mocna. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ordynariusz, ks. bp Henryk Tomasik. Chórzyści, którzy dokładnie wypełnili sanktuarium, sprawili, że podczas śpiewów ściany się trzęsły. Po Mszy św. rozpoczęła się prezentacja. Z uwagi na dużą ilość uczestników, każdy chór mógł zaśpiewać 2 zwrotki dwóch dowolnie przygotowanych kolęd lub pastorałek. Ksiądz Sebastian w ostatniej chwili z przyczyn niezależnych zmieniał repertuar… J  Ostatecznie chór zaśpiewał: „ My też Pastuszkowie” i „Nad Betlejem w ciemną noc”. Ponieważ nasi chórzyści to profesjonaliści, zadanie zostało wyśpiewane bezbłędnie. Po zakończonej prezentacji dla pokrzepienia sił fizycznych wszyscy zostali zaproszeni do pobliskiej szkoły na ciepły posiłek.

Księdzu Sebastianowi i wszystkim członkom chóru należą się bardzo serdeczne podziękowania, za to, że poświęcili swój wolny niedzielny czas, by całej diecezji pokazać, że w kwestii chóru dorównujemy tym najlepszym. Tak trzymajcie, niech Wam nigdy nie zabraknie sił i zapału do doskonalenia się w tym, w czym już jesteście dobrzy. Szczęść Boże! ZAPRASZAMY DO GALERII!!!

BG