Biciem dzwonów i śpiewem Hymnu Narodowego o godz. 12.00 rozpoczęliśmy obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej parafii. O godz. 16.00 świątynia wypełniła się po brzegi, bo wtedy rozpoczął się koncert z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Koncert rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego a tym razem zaproszeni zostali laureaci XV Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej i Zespół Muzyczny związany z orkiestrą “Grandioso” oraz nasz Chór Parafialny. Podczas koncertu było widać jak pięknie kolejne pokolenia połączyła duma z bycia Polakami. Wielkimi brawami i drobnymi upominkami zostały nagrodzone przedszkolaki, bo oni jako pierwsi wystąpili pięknie śpiewając pieśni i recytując wiersze patriotyczne. W dalszej kolejności występowały dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzież. Tu trzeba przyznać, że repertuar był znakomicie dobrany do atmosfery dnia, a wykonywane utwory niejednemu przysporzyłby dużo trudności. I znowu wielce zasłużone brawa i upominki dla każdego wykonawcy.  Dwie wokalistki i dwóch muzyków z Zespołu Muzycznego swój występ rozpoczęli pieśnią „Boże coś Polskę” a następnie były wykonywane inne znane pieśni patriotyczne. Na zakończenie wystąpił Chór Parafialny pod kierownictwem ks. Sebastiana Osińskiego. Rozpoczęli od „Bogurodzicy” a zakończyli hymnem „Gaude Mater Polonia”.Wyświetlane na ekranie słowa wszystkich wykonywanych pieśni i atmosfera dnia sprawiła, że obecni chętnie włączali się w śpiew.

Organizatorem koncertu był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i chór parafialny. Przedstawicielka AK Pani Bożena Kowalska koncert poprowadziła a Pani Teresa Wolska i Pan Jerzy Skórkiewicz wręczali uczestnikom pamiątkowe upominki.

Koncert był zorganizowany, aby oddać hołd tym, którzy 100 lat temu przelewali krew byśmy my mogli żyć w niepodległej.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz serdecznie gratulował i dziękował wszystkim, i tym maluchom, które jak zauważył ledwo widać nad ziemią i tym dużym, którzy występowali oraz wszystkim, którzy tak licznie wypełnili świątynię.

Myślę, że nasza parafia dobrze wypełniła mapę pamięci poświęconą Polskim Bohaterom, dzięki którym my w tym czasie możemy przeżywać tak wzniosłe uroczystości.

BG