altPARAFIA NSJ RADOM – JASNA GÓRA 28 – 29 CZERWCA 2014

Pielgrzymka ma charakter religijny / nie turystyczny, nie jest to bowiem rajd rowerowy/; obowiązuje podporządkowanie się programowi wyznaczonemu przez organizatorów. Czas pielgrzymki to dwa dni abstynencji od alkoholu i nikotyny. Uczestniczymy we wszystkich punktach programu. Każdy pielgrzym powinien być przed rozpoczęciem pielgrzymki u spowiedzi, aby móc ofiarować trud pielgrzymi dla pomnożenia dobra duchowego. Podejmujemy pielgrzymowanie w określonej przez siebie intencji.

1.         Dzień I – 28 czerwca / sobota /: 6.30 spotkanie przed kościołem Bożego Macierzyństwa, dzielnica Kozia Góra ul. Kleeberga 5; 7.00 – msza św.; wyjazd ok. 7.30. Kozia G. – Mniszek / odpoczynek w lesie po minięciu wiaduktu /; Goździków / odpoczynek w lesie poza wioską /; Dzielna / przerwa obiadowa przy „Chacie opoczyńskiej” /; Paradyż; Dąbrówka / nocleg w domu rekolekcyjnym /.

Dzień II – 29 czerwca / niedziela / ok. 5.30  modlitwy, śniadanie; 6.00 wyjazd. Ok. 15.00 przyjazd do Częstochowy; modlitwy przed obrazem Matki Bożej; przejście na parking; toaleta; 18.30 msza św.; ok. 20.00 wyjazd z parkingu autobusem; ok. 24.00 Radom par. Bożego Macierzyństwa / Kozia Góra /. Zakończenie pielgrzymki.

2.         Trasa:

Dzień I:   98 km : Radom – Opoczno – Prymusowa Wola – Paradyż – Dąbrówka

Dzień II:  99 km : Dąbrówka – Przedbórz – Silnica – Św. Anna – Mstów – Jasna Góra.

3.         Logistyka:

* Bagaże wiezie AUTOBUS; dostęp do nich na postojach. Autobus przez dwa dni jest z nami na trasie.

* Przy awarii sprzętu pielgrzym składa rower w luku autobusu i do postoju jedzie AUTOBUSEM. Podczas postoju usuwana jest przeszkoda.

* Gdy ktoś czuje dolegliwość podczas jazdy = postępowanie – jak wyżej.

* Po przyjeździe do Częstochowy rowery są umieszczane na lawecie samochodu / przyjedzie osobny samochód / i przewiezione do Radomia na Kozią Górę. Za niezawinione uszkodzenia roweru organizator nie odpowiada.

* Po mszy św. w sanktuarium,  wracamy autobusem do Radomia na Kozią Górę. Tam następuje zakończenie pielgrzymki.

4.         Posiłki: pierwszego dnia = od rozpoczęcia aż  do kolacji każdy sam organizuje sobie posiłki; podczas przerwy obiadowej będzie można kupić sobie obiad w restauracji „Chata opoczyńska”. Wspólnym posiłkiem jest kolacja w domu zakwaterowania w Dąbrówce. W niedzielę wspólne śniadanie, w południe wspólny posiłek pielgrzymkowy, kolacja we własnym zakresie / możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej na Jasnej Górze /.

5.         Bardzo prosimy o dobre przygotowanie roweru i wzięcie części zapasowych.

6.         W czasie przejazdu będzie zorganizowana pomoc pielęgniarki. Bardzo prosimy, aby każdy zaopatrzył się w podstawowe środki medyczne.

7.         Każdy pielgrzym otrzyma pamiątkową koszulkę upamiętniającą udział w pielgrzymce.

8.         Organizatorzy przyjmują określoną / 52 osób / liczbę pielgrzymów. Całość zostanie podzielona na 4 zastępy, za które będą odpowiedzialni wyznaczeni grupowi. Będziemy jechali w kolumnie zachowując odpowiednie odstępy między grupami.

9.         Koszt: 170 zł od osoby. Na koszt składa się =*opłata za autobus; * koszulki; *zorganizowanie wspólnych posiłków;* opłata za samochód, który przywiezie rowery do Radomia; *opłata za nocleg w domu rekolekcyjnym; * inne mini koszty organizacyjne.

10.       Inne informacje będą przekazywane w trakcie trwania pielgrzymki.

11.       Termin zgłoszeń – do 20 maja 2014 r. Przy zapisie obowiązuje kolejność wpłat.

 SZCZĘŚĆ BOŻE       Ks. Roman Adamczyk. Kontakt = / tel. 600 778 171 /. Proboszcz Parafii NSJ w Radomiu