alt

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA I POLUBIENIA NASZEGO PROFILU NA FACEBOOK’U

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.    Dziś:

–        msza św. w intencji parafii o godz. 7.30; za tydzień o 6.30

–        rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Piotr Walkiewicz. Program znajduje się poniżej.

–        panie z Klubu Seniora rozprowadzają opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

–        Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych Caritas. Od ich zapalenia rozpoczynamy wigilię.

–        13.00 spotkanie x. Dariusza z rodzicami dzieci, które są zapisane na obóz narciarski podczas ferii zimowych. Są jeszcze 2 wolne miejsca dla chętnych.

–        18.00 będzie odprawiona msza św. w intencji Ks. Prałata z okazji 55 roczn. święceń kapłańskich. Już teraz składamy jubilatowi nasze najlepsze życzenia.

 

2.    Jutro dzień eucharystyczny podczas rekolekcji; adoracja rozpoczyna się po roratach i trwa do godz. 17.00 z przerwą na mszę św. pogrzebową.
 

3.    Środa to dzień spowiedzi świętej:

–        7.15 do 10.30 (nie do 12.00 !!!) oraz 15.00 – 18.00

Msza dla młodzieży na zakończenie 19.00 – z możliwością spowiedzi do 19.30 dla tych, którzy nie mogli przyjść wcześniej. Prosimy nie odkładać spowiedzi na dalsze dni !!! Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.

4.    Jutro o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Proszę o obecność wszystkich członów Rady.

5.    W czwartek przypadają imieniny x. Dariusza. Msza św. w jego intencji połączona ze składaniem życzeń będzie odprawiona o godz. 18.00 Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta.

6.    W piątek dzień chorych. Rozpoczęcie od 9.00. Zgłaszamy osoby chore, starsze przebywające na stałe w domach – do najbliższej środy. Zadbajmy również o to, aby nasi bliscy przebywający w szpitalach wyspowiadali się u księży – kapelanów szpitalnych.

7.    Do środy składamy w zakrystii lub kancelarii paczki dla dzieci w ramach akcji „Serduszka”. W sobotę o godz. 15.00 w kościele spotkanie dzieci wraz z rodzicami i wręczenie tych paczek dla wyznaczonych dzieci.

8.    Za tydzień przypada ostatnia niedziela adwentu. Tradycyjnie pod koniec mszy św. otrzymamy do ręki opłatek i składając sobie życzenia podzielimy się wspólnie tym znakiem białego chleba. Dlatego nie będzie w przyszłą niedzielę podczas mszy św. kazania.

9.    Prasa katolicka: Gość Niedzielny ma dziś ciekawy dodatek w formie płyty z kolędami. Warto nabyć, przeczytać treść poszczególnych artykułów oraz otrzymać za darmo płytę.

10.W tym tygodniu na remont kościoła złożono 11 ofiar. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.W ostatnich dniach pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

–        Stanisław Mazur; ul. Biała; lat 89

–        Stefan Kępka; lat 67

Jutro msza pogrzebowa + Józefa Szczepańskiego; ul. Czeremchowa; lat 75

Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.