1. Dziś, w godz. 9.00 – 14.00 przed kościołem będzie autobus do poboru krwi. Bardzo prosimy o aktywny udział stałym krwiodawców oraz zachęcamy młodych, którzy posiadają dowód osobisty, do oddania krwi dla osób potrzebujących.
 2. Jutro:* 18.00 msza św. imieninowa w intencji ks. Jerzego, serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta. * 18.30 spotkanie modlitewne rodziny szkaplerznej.
 3. Przygotowania do sakramentu bierzmowania: * 18.30 w poniedziałek i w środę próby liturgiczne; * wtorek 16.00 spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców; * w czwartek o 18.00 msza z udzieleniem bierzmowania dla młodzieży klas III gimnazjum. Prosimy o obecność wszystkich kandydatów. Kandydaci przychodzą już na godz. 17.30.
 4. Przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii: * próby o 18.30 – wtorek i piątek. Prowadzi ks. Sebastian.
 5. We wtorek o 11.00 klub seniora. Spotykamy się na Starym Mieście w Radomiu przy kościele Św. Wacława. Przejdziemy z przewodnikiem tzw. szlakiem żydowskim. Zapraszamy.
 6. W czwartek, jak już informowałem o 18.00 bierzmowanie dla młodzieży III klasy gimnazjum.
 7. W piątek o 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna.
 8. W sobotę o 18.30 spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.
 9. W niedzielę za tydzień o 18.00 msza z asystą pielgrzymów z grupy 12A i spotkanie po mszy z ks. Sebastianem.
 10. Osoby, które wpisały wypominki na pierwsze półrocze i chcą przedłużyć na półrocze drugie mogą to uczynić w zakrystii lub w kancelarii. Można też zgłosić nowe osoby na drugie półrocze.
 11. W sobotę 2 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka KŻR na Jasną Górę. Zapraszamy osoby chętne do udziału. Wyjazd o 5.00. Koszt od osoby – 50 zł. Zapisy prowadzi pani Jadwiga Nobis.
 12. Prośba do rodziców przychodzących do kościoła z małymi dziećmi, aby dzieci przed kościołem nie biegały po trawnikach, nie bawiły się kamykami dekoracyjnymi, nie sypały tychże kamyków na trawniki i tuje. Po takiej niedzieli nie możemy pokosić trawy, są poniszczone krzewy. Niech rodzice przypilnują swoje dzieci.
 13. W tym tygodniu złożono 3 ofiary na remont kościoła i jedna rodzina nabyła pamiątkowy medal.Jak wszyscy widzą, prace remontowe idą na wielu odcinkach, ale niestety parafianie w tym roku bardzo słabo włączają się w koszty remontu. Na 200 medali w roku ubiegłym nabyto 51 medali, a tym roku tylko 16. Bardzo serdecznie apeluję o składanie ofiar remontowych,   bowiem za każdą prace musimy zapłacić. Jeżeli osoba starsza potrafi przez rok odłożyć ze skromnej emerytury i nabyć pamiątkowy medal, to również tam, gdzie osoby z rodziny pracują, można aktywnie wspomóc parafialne dzieło. Ja myślałem, że medale rozejdą się w dwie – trzy niedziele. Poczujmy się odpowiedzialni, aby coś więcej od siebie ofiarować i nie oglądajmy się na innych.
 14. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.
 15. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Anna Kaim; ul. Wojska Polskiego; lat 68

            Stefania Heda; ul. Wesoła; lat 98

            Jutro msza pogrzebowa o 11.00 Ś+P Józef Pietrzyk; ul. Odechowska; lat 82

Wieczny odpoczynek.