W latach 50. ubiegłego wieku prężnie działał w naszej parafii chór. Prowadził go ś.p. ks. Tadeusz Jędra.  Po kilku latach przerwy chór został reaktywowany z inicjatywy Tadeusza Kupidury. W niedzielę 15. stycznia 2023 r. z racji 20. rocznicy reaktywacji odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, który poprowadził ks. Sebastian Osiński od 10. lat prowadzący Chór Parafialny. Na wstępie genezę tej „rodziny chórowej”, jak sami o sobie mówią, przedstawiła Pani Bogumiła Odzimek. Wystąpili  zaproszeni przez Księdza Sebastiana zaproszeni goście. Akompaniowali nasz organista Pan Jarosław Szewczyk oraz zaproszony Pan Łukasz Kęska i Kwartet Filharmonii  Świętokrzyskiej. Dyrygowali : ks Sebastian oraz zaproszeni Goście :Pani Iwona Sosnowska i Pan Paweł Bębenek. Wystąpiła też sopranistka Pani Katarzyna Bochyńska – Wojdył, która zaśpiewała kilka utworów solo ( „Pamięć” z musicalu „Koty”, „ Never Enough” z musicalu „ Król rozrywki”) oraz razem z ks. Sebastianem w duecie „Con te partiro”. Chór wykonał przygotowane na ten koncert kolędy, pastorałki i inne pieśni religijne. Podczas wszystkich jubileuszy jest czas na podziękowania i wyrazy wielkiej wdzięczności, tak było i u nas. Oprócz wypowiedzianych słów wszyscy zaproszeni otrzymali pamiątkowe statuetki i kwiaty. Słowa wdzięczności, statuetka i kwiaty zostały złożone również na ręce Księdza Proboszcza i wyróżnionych parafian: Pawła Irzmańskiego, Jacka Brożka i Michała Gałka. Panowie mają wielki wkład w przygotowanie  świątyni i przebieg samego koncertu. Członkowie Chóru dziękując za współpracę  ofiarowali Księdzu Sebastianowi „Złotą Płytę”. 

Były wielkie brawa na stojąco, były bisy… Nasz, duży przecież  kościół długo przed rozpoczęciem koncertu pięknie się wypełnił, a wszyscy wychodzili pełni podziwu dla organizatorów i z poczuciem udziału w wielkiej duchowej uczcie. 

Za wszystkie przeżycia tego wieczoru jeszcze raz dziękujemy i z całego serca wszystkim Członkom Chóru, Księdzu Sebastianowi, Pani Prezes życzymy dużo zdrowia i wiele sukcesów w życiu osobistym i w tym wspólnotowym, chórowym.

Dobrze, że jesteście!

BG