W środę 4. lutego Seniorzy z NSJ Radom spotkali się w Domu Parafialnym. Ksiądz Proboszcz Roman Adamczyk na to spotkanie zaprosił  Dyrektora Radia Plus, ks. Jacka Wieczorka, bo chcieliśmy poznać kolejne katolickie medium diecezjalne.

  Ksiądz Dyrektor po ukończeniu odpowiednich studiów w Rzymie, rozpoczął swoją przygodę z radiem, która trwa już kilkanaście lat. Radio Ave, pierwsze katolickie radio naszej diecezji z powodu wielkich trudności finansowych, niestety zakończyło swoją działalność, ale zachowując swoją tożsamość połączyło się z Radiem Plus i tak działają do dzisiaj. Katolickie medium jest po to, by służyć diecezji, by wspierać pasterską działalność Biskupa. Program jest tak ułożony by dotrzeć do ludzi wszystkich stanów i zawodów, pamiętając również o tych, którzy pogubili się w życiu i wiara ich osłabła, o tych którzy słuchają, ale wstydzą się do tego przyznać .  W założeniu Radio skierowane jest do ludzi dorosłych i jak pokazują wskaźniki słuchalności jest to najchętniej słuchane Radio w Radomiu, a to jest przecież najlepszym dowodem na to, że swoje zadanie spełnia bardzo dobrze.

Bardzo dziękujemy Księdzu Jackowi za przybycie do nas, życzymy sukcesów na wszystkich płaszczyznach życia, i zapewniamy, że wielu z nas po spotkaniu przestawiło swoje radio na fale Radia Plus.

Tym razem spotkanie zakończyło się Mszą świętą sprawowaną w intencji Księdza Proboszcza, który właśnie dzisiaj zgłosił się do szpitala, aby poddać się operacji. Z całego serca życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Szczęść Boże!

BG

GALERIA