Seniorzy z NSJ Radom na kolejne spotkanie udali się do Świątyni Opatrzności Bożej znajdującej się w Warszawie w dzielnicy Wilanów. Tym razem pojechaliśmy razem z parafianami a przewodniczył nam ks Roman Adamczyk . Najpierw spotkaliśmy się z przewodnikiem, opowiedział historię i oprowadził nas po kościele. Zwiedziliśmy Panteon Wielkich Polaków, mogliśmy zatrzymać się przy znajdujących się tutaj obrazach i relikwiach świętych i błogosławionych , na krótką modlitwę weszliśmy do kaplicy Najświętszego Sakramentu. W dolnym kościele byliśmy w Mauzoleum Prezydentów na uchodźctwie. Usłyszeliśmy jakie są jeszcze plany dalszego upiększania tej świątyni. Centralnym punktem dnia było uczestnictwo w Eucharystii. Ksiądz Proboszcz włączył się do asysty a my byliśmy bardzo serdecznie powitani przez głównego celebransa. Oprócz osobistych intencji z jakimi każdy pojechał we wspólnej intencji prosiliśmy o łaskę zdrowia dla chorej seniorki .bo przecież zawiodła nas tam nie tylko chęć zwiedzania ale i potrzeba modlitwy . Po Eucharystii zwiedzaliśmy znajdujące się pod kopułą Muzeum Jana Pawła i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. To nowoczesne Muzeum przenosi zwiedzających w lata 1901 – 2005 tzn od narodzin Prymasa do śmierci Świętego dzisiaj Jana Pawła II papieża Polaka. Czas zwiedzania określił nam Ksiądz ale zwiedzanie było indywidualne.

Zdjęcia i tekst Barbara Głowacka