Koncert poświęcony bł. Janowi Pawłowi
alt

W niedzielę, 27 maja w parafii NSJ w Radomiu odbył się koncert poświęcony bł. Janowi Pawłowi z racji 92 urodzin. Przed glinicką publicznością wystąpił Zespół Muzyki Dawnej „Baso Continuo”. Koncert poprowadziła pani Ewa Gęga-Osowska, nasza parafianka, która opiekuje się młodymi muzykami. Zespół powstał w 1994r i działa przy Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Ze względu na maturalną rotację uczniów skład często się zmienia. Od stycznia 2012r  razem występują Patryk Lipa – absolwent szkoły w klasie organów, Joanna Wójcik – wokalistka-sopran, Magdalena Okrutna – flet, Katarzyna Zając – skrzypce, Agnieszka Śleziona – skrzypce i Kamila Michalska – wiolonczelistka.
Koncert rozpoczął się od wykonania na organach utworu pt. „Taniec Rex”, a następnie wokalistka zaśpiewała recytatyw z opery Orfeusz i Eurydyka. Następnie młodzi artyści wykonali dwa utwory, wolne tańce pochodzenia niemieckiego i hiszpańskiego. Później były odśpiewane dwie arie operowe.  Piękny, mocny głos i śpiew bez nagłośnienia, przekonał nas, że w naszej świątyni można organizować różne koncerty, a na akustykę nie możemy narzekać. Na zakończenie muzycy wykonali utwory między innymi Concerto na flet i skrzypce, niemieckiego kompozytora Telemana.
alt 
 
alt
Podczas koncertu odbyła się zbiórka na rzecz budowy ołtarza poświęconego Janowi Pawłomi, który jeszcze w tym roku upiększy naszą świątynię.
Piękno rodzi się z prawdy i dobra, piękno zaczarowane jest w muzyce – takimi słowami w imieniu wszystkich słuchaczy dziękował proboszcz ks. kan Roman Adamczyk. Muzyczne przeżycia niedzielnego popołudnia podniosły na wyżyny stan naszego ducha. Życząc młodym artystom wielkich artystycznych, zawodowych i życiowych sukcesów podziękowaliśmy gromkimi brawami.
 
altalt

 Tekst napisała i zdjęciami opatrzyła Barbara Głowacka