W niedzielę 10. stycznia 2016 r. chór z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu koncertował w swojej rodzimej świątyni. 

W rolę konferansjera wcieliła się Pani Bogumiła – szefowa chóru. Oprócz śpiewu kolęd bardziej i mniej znanych, członkinie chóru recytowały również okolicznościowe wiersze. Jak przystało na zawodowego konferansjera Pani Bogumiła objaśniała nam znaczenie i historię wykonywanych kolęd, pastorałek i wierszy.

Z radością zauważyliśmy, że nasz chór rozrasta się liczebnie, a z jeszcze większą radością stwierdziliśmy, iż poziom artystyczny wykonywanych utworów jest  bardzo wysoki. Ponadto do naszych chórzystów dołączyli muzycy – przyjaciele ks. Sebastiana – którzy w fantastyczny sposób na wiolonczeli, skrzypcach i flecie ubogacili ich koncert. Solowe wykonanie pastorałki przez Panią Asię sprawiło, że serca nam się bardzo radowały. Na zakończenie ks. Sebastian , dyrygent chóru, wykonał pieśń pt.: „Mario, czy Ty wiesz”. To wykonanie wycisnęło łzy z naszych oczu, ale były to łzy dumy, radości, uznania i samych najlepszych wrażeń i życzeń dla Księdza.

Koncert zakończył się podziękowaniami wypowiedzianymi przez ks. Proboszcza, były to miłe i  serdeczne słowa po których rodzimych artystów nagrodziliśmy gromkimi brawami. Bardzo dziękujemy !!!

BG

GALERIA

FILM „MARIO, CZY JUŻ WIESZ”

I FANPAGE CHÓRU