Już od kilku lat w Niedzielę Chrztu Pańskiego w naszej świątyni odbywają się koncerty kolędowe w wykonaniu Chóru Parafialnego. W tym roku koncert odbył się 12. stycznia a do udziału w Galowym Koncercie Kolędowym zostali również zaproszeni goście z Zespołu Muzyki Dawnej Basso Continuo, młodzieżowy zespół Clown Fiesta, Pan Roman Orczykowski – animator muzyczny naszej grupy pielgrzymkowej, wystąpił również  ministrant Patryk Kępka. Panie z zespołu Basso Continuo, który prowadzi Pani Ewa Gęga – Osowska zagrały a wokalistka zaśpiewała kilka znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek. Panowie z Clown Fiesta akompaniowali Chórowi oraz solistom: ks. Sebastianowi, Pani Magdalenie i Patrykowi. Wsłuchiwaliśmy się też we fragmenty listu Ojca św. Franciszka o znaczeniu Żłóbka Betlejemskiego.

„Śpiew to jeden z wymiarów piękna” – tymi słowami zwrócił się Ksiądz Proboszcz dziękując serdecznie wszystkim wykonawcom za piękno, jakie przeżywaliśmy tego wieczora a iluminacje wewnątrz świątyni podczas koncertu spotęgowały nasze wrażenia.

Wszystkim przybyłym gościom i parafianom Ksiądz Proboszcz życzył, aby harmonia dobra i piękna towarzyszyła w całym 2020 roku.

BG