We wtorek 8 lipca 2014 r parafianie z NSJ Radom wraz ze swoim Proboszczem Ks Romanem Adamczykiem pielgrzymowali do Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

 Po przyjeździe najpierw przeżyliśmy Mszę Świętą a potem spotkaliśmy z AnnąPawlak naszą Panią Przewodnik . Pani Anna opowiedziała historię i oprowadziła nas po najważniejszych kaplicach i miejscach Sanktuarium . W drodze do Kaplicy Krzyża Świętego postrzelonego przez Bertę Bauer spotkaliśmy Ks Eugeniusza Makulskiego . Spotkanie Księdza , który nieznaną wieś zmienił w wielkie Centrum Pielgrzymkowe i krótka rozmowa napełniły nasze serca wielką radością. Odwiedziliśmy również Las Grąbliński . W kapliczce , na kolanach lub na stojąco , przeszliśmy obok kamienia w którym według wierzeń wypalone są Stopy Matki Bożej a następnie przeszliśmy do kościoła Sióstr Anuncjatek. Ten Klauzurowy Zakon powstał we Francji . W 2009 roku cztery Siostry przeprowadziły się do Polski. Obecnie dwie Polki przygotowują się do życia w Zakonie według Reguły 10 Cnót Najświętszej Maryi Panny. Docelowo ma żyć tutaj ok. 10 Sióstr. W tym miejscu zdecydowana większość z nas była pierwszy raz. Po rozstaniu z Panią Przewodnik wspólnie odwiedziliśmy Kaplicę 108 Męczenników II Wojny Światowej wśród których jest nasz Proboszcz z czasów wojny Błogosławiony Ksiądz Bolesław Strzelecki.Po krótkiej modlitwie przy pamiątkowej tablicy był czas wolny.
Korzystając z pięknej pogody wjechaliśmy windą na tarasy widokowe. Z wysokości 130 metrów pięknie widać bardzo zadbany teren wokół Bazyliki jak też okolicę . Ta największa świątynia w Polsce i ósma pod względem wielkości w Europie zrobiła wielkie wrażenie zwłaszcza na tych , którzy byli tutaj pierwszy raz.

GALERIA