W sobotę 26. listopada w naszej parafii w Publicznym Gimnazjum nr 10 odbyły się Rejonowe eliminacje w piłce nożnej dla ministrantów do rozgrywek na poziomie Diecezji. 

Nad całością czuwał ks. Dariusz Laseczka. Każda drużyna po zarejestrowaniu się w recepcji przechodziła do wyznaczonych wcześniej szatni a po przebraniu się na salę gimnastyczną. O g. 9.00 rozgrywki rozpoczęły się modlitwą, którą poprowadził ks. Dariusz. Następnie Pan Jarek, sędzia, udzielił odpowiednich wskazówek, rad i rozpoczęły się zawody w trzech grupach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, starali się grać fair play, ale były również krótkie wykluczenia i bolesne faule.  Każda drużyna rozegrała mecz ze sobą, komisja skrutacyjna skrzętnie zdobyte gole zliczyła i w ten sposób zostali wyłonieni zwycięzcy w każdej grupie wiekowej. Trzeba przyznać, że wszyscy zawodnicy bardzo się starali wygrać swój mecz, ale zwyciężyć mogła przecież reprezentacja tylko jednej parafii.

Obecni na trybunach kibice dopingowali „swoich”, Księża – opiekunowie ministrantów, zwracali uwagę na zachowania się młodych zawodników i w ten sposób duża grupa osób czuwała, by eliminacje były rozgrywane w prawdziwie sportowej atmosferze, bo przegrywać też przecież trzeba umieć.

Ksiądz Dariusz rozpoczynając te rozgrywki zauważył, że nie jest ważne ile goli która drużyna zdobędzie, ważne że tutaj są i wszystkim serdecznie pogratulował obecności. Młodym chłopcom, którzy reprezentowali naszą parafię bardzo dziękujemy.

BG

GALERIA