NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA 12 MAJA 2024.

1. Dziś:

* 10.30 msza z asystą chóru

* 12.00 uroczystość Pierwszej Komunii dla dzieci klas 3. Dzieci będą przeżywały „biały tydzień” – codziennie o 17.30 nabożeństwo majowe i msza św. o 18.00. ** W sobotę – dzieci wraz z ks. Bartłomiejem i rodzicami pojadą na pielgrzymkę na Św. Krzyż i do Kałkowa.

* 18.00 msza z asystą AK

* dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Przeznaczmy je na malowanie kościoła. W tym tygodniu KŻR złożyły ofiarę na malowanie w wysokości 2000 zł; 3 ofiary indywidualne oraz 1 przez konto bankowe. Wszystkim składamy podziękowanie.

2. Jutro w Parafii Św. Pawła w Janiszpolu – Wielka Fatima. O 18.00 spotkanie dla KŻR z naszego dekanatu; O 19.00 – procesja i msza św.

3. W środę o 16.00 w sali w domu parafialnym kolejne bardzo ciekawe spotkanie Klubu seniora. Kierownik Instytutu Pamięci Narodowej w Radomiu będzie omawiał dokumenty zebrane przez Instytut, które dostarczyli mieszkańcy Radomia i okolic. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

4. Niedziela za tydzień: Uroczystość Zesłania Ducha Św.

* 12.00 msza św. dla dzieci klas 4 na Rocznicę Pierwszej Komunii Św.

* spowiedź św. dla dzieci, rodziców, rodziny i chrzestnych = w sobotę godz. 8.00

* 18.00 msza św. z asystą RK i spotkanie formacyjne.

5. Przypominamy, że do końca maja można zapisywać swoich bliskich zmarłych na nabożeństwo „wypominkowe” na drugie półrocze.

6. W poniedziałek 27 maja [ za dwa tygodnie ] parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do sanktuarium św. Anny w Smardzewicach k. Tomaszowa Maz. oraz do Paradyża k. Opoczna. Na zakończenie odwiedzimy ks. Dariusza Laseczkę, proboszcza w Parafii Kraśnica k. Opoczna. Zapisy przyjmuje p. Barbara Głowacka, prezes Klubu seniora.

Koszt – 50 zł od osoby.

7. Polecamy nabywanie i czytanie tygodników katolickich.

8 . W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Dariusza Grzeszczyka; lat 36, Teresę Sztąberek; lat 91

Jutro będzie pogrzeb Ś+P Cezarego Kalety; lat 60

Wieczny odpoczynek.