Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu Diecezja Radomska - Dekanat Radomski Wschodni

alt

Nasze 22 spotkanie odbyło się w Domu Parafialnym. Tym razem ks. Proboszcz zaprosił Panią Zofię i Panią Marię. Pani Zofia Sztachelska przez większość swojego życia mieszkała w Warszawie w parafii św. Stanisław na Żoliborzu. osobiście znała bł. ks. Jerzego Popiełuszkę i określa Go jako swojego Kierownika Duchowego i  Przyjaciela. Opowiedziała nam o życiu Błogosławionego, o Jego wielkiej pobożności, pracowitości i nieugiętości. Zawsze przygotowany na najgorsze nigdy nie wycofał się ze swojej działalności i mówił swoje przemyślenia o wszystkim i do wszystkich. Świadomy grożącego mu zagrożenia ze strony SB z wielką charyzmą podjął się funkcji opiekuna strajkujących hutników a potem Solidarności. Bardzo przejmujące było opowiadanie o postawie Mamy bł Księdza. Już po śmierci ks Jerzego, w kościele zgromadziła się wielotysięczna grupa ludzi, aby się modlić. Wielki żal jaki w tym czasie przeżywali Polacy sprawił, że powstał mur nienawiści do SB. Prowadzący Różaniec św kilkakrotnie rozpoczynał modlitwę, bo nikt nie mógł wypowiedzieć słów : “jako i my odpuszczamy naszym winowajcom” Po pewnym czasie wstała Mama , uniosła do góry różaniec i powiedziała :” ja już wybaczyłam mordercom mojego Syna”. Wśród płaczu modlitwa była poprowadzona. Ta prosta kobieta wiele razy zadziwiła swoją wielką wiarą i postawą wielu wykształconych ludzi różnych profesji. Pani Zofia i Pani Marianna Popiełuszko, które są rówieśnicami { 93 lata } pozostają do dzisiaj w kontakcie. Ponieważ zastanawiamy się kogo mamy obrać za patrona naszego klubu p. Zofia zasugerowała nam bł. ks. Jerzego.

altalt

W drugiej części spotkania Pani Maria zapoznała nas z działalnością Legionów Maryi. W Dublinie w 1921 r zawiązała się modlitewna wspólnota. Założycielem jest sługa Boży Franciszek Duff. Początkowo wspólnota rozwijała się tylko w Irlandii , ale po siedmiu latach zaczęła rozprzestrzeniać się poza jej granicami. Dzisiaj jest obecna w ponad 160 krajach świata. Do Polski Legion Maryi trafił za sprawą Arnolda Kaszczuka – oficera artylerii – który walczył w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie w czasie II wojny. Po wojnie wstąpił do nowicjatu dominikanów. W 1948 roku za pozwoleniem przełożonych opuścił nowicjat , wrócił do Polski i założył pierwsze prezydium w Ostródzie a następne w Lublinie i Warszawie. W czasach ustroju socjalistycznego nie było możliwości  aby powstawały nowe prezydia. W latach 80 ubiegłego wieku wraz z przemianami w naszym kraju zaczęły powstawać nowe prezydia , głównie na południu Polski. Obecnie wspólnota istnieje i działa w 28 diecezjach. W naszej diecezji jest w parafii Chrystusa Króla na Gołębiowie skąd Panie do nas przybyły. Członkiem może być każdy, kto chce dawać świadectwo swojej wiary, kto chce być w armii zdobywającej świat dla Chrystusa przez Maryję.

alt

alt

Kontakt

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu
ul. Kościelna 1
26-604 Radom
Województwo Mazowieckie
Polska

Telefon: (48) 365 60 44
https://www.nsj.radom.pl

Proboszcz: ks.kan. Roman Adamczyk

tel.kom. - 600 77 81 71
e-mail - ksadamczyk1@wp.pl

Nr konta parafii:
21 9147 0009 0000 7386 2000 0001

Godziny Otwarcia

Kancelaria czynna: 

Wtorek, Czwartek, Piątek:
8:00 - 9:00, 16:00 - 17:00

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i Uroczystości:
7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00

Święta Zniesione:
6.30; 9.00; 18.00

Dni powszednie:
6.30; 17.30; 18.00
Maj, Czerwiec, Październik:
6.30; 17.00; 18.00

NABOŻEŃSTWA

Maj, Czerwiec, Październik:
17.30

Każdy Piątek: 15.00
Koronka do Bożego Miłosierdzia; po niej adoracja eucharystyczna do mszy świętej popołudniowej; kwadrans przed mszą świętą Litania do Serca Pana Jezusa

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
Spowiedź pół godziny przed mszą świętą

Mapa dojazdu

Share This