1. Dziś: * msza w intencji parafii o 6.30.

* 9.00 – 14.00 – w Sali w domu parafialnym trwa kolejna zbiórka krwi w ramach Parafialnego klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post – okres liturgiczny przygotowujący do Świąt Wielkanocnych:

* środa popielcowa = msze: 6.30; 9.00 i 18.00. Na każdej mszy obrzęd pokutny posypania głów popiołem. O 10.00 rozpoczęcie trzydniowych rekolekcji dla dzieci ze szkół podstawowych. Dzieci mają wolne od zajęć szkolnych. Byłoby grzechem, gdyby jakieś dziecko nie wzięło udziału w środę, czwartek i piątek w rekolekcjach.

3. Pierwszy czwartek miesiąca, o 18.00 modlitwy w intencji powołań do służby Bogu.

4. Pierwszy piątek:

* spowiedź = od 6.00 i od 17.00; * od 8.30 posługa u chorych; * 15.00 Koronka i adoracja; * 18.00 msza w intencji Straży Honorowej;

* nabożeństwo drogi krzyżowej: 7.00 dla osób starszych; 17.30 dla dzieci; * 18.30 dla młodzieży / gimnazjum i szkoła średnia / i starszych = prowadzą osoby z klubu seniora.

5. Pierwsza sobota: * 18.00 msza z asystą AK + KŻR + Staż Honorowa + APDŚ.

* dzień patronalny Św. Kazimierza – patron diecezji. O 18.00 msza św. w kościele Św. Kazimierza na Zamłyniu.

6. Pierwsza niedziela:

* 6.30 msza za zmarłych z KŻR; * 10.30 msza w intencji chóru i spotkanie po mszy Rycerstwa Niepokalanej; * 16.00 wymiana tajemnic różańcowych; * 17.00 pierwsze Gorzkie żale z nauka pasyjną; * 18.00 msza z asystą RK + spotkanie.

7. W dniu 2. maja tradycyjnie przeżywamy pielgrzymkę do miejsca męczeńskiej śmierci naszego patrona – ks. Bolesława Strzeleckiego, do Oświęcimia. Bardzo zachęcamy rodziców, aby ze swoimi dorastającymi dziećmi pojechali na pielgrzymkę. Ma ona bowiem wielki walor formacyjny, wychowawczy dla młodzieży i patriotyczny. Bardzo wielu nigdy nie było w tym sanktuarium polskiego męczeństwa. Apel zatem do rodziców. Drugą częścią pielgrzymowania będzie również komponent turystyczny. Odwiedzimy klasztor oo. Franciszkanów w Alwerni i klasztor oo. Karmelitów w Czernej.

Wyjazd we wtorek 2. maja o godz. 2.30. Koszt wszystkich opłat 80 zł od osoby.

Szczegóły znajdują się powyżej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

8. W czerwcu parafia organizuje V Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można się już zapisywać. Instrukcję dotyczącą spraw szczegółowych można pobrać w zakrystii. To szczególna zachęta dla ojców i ich dorastających dzieci.

9. Przypominamy, że w każdy wtorek i czwartek w godz. od 16 – 17  Parafialny Zespół Caritas pomaga w rozliczeniu podatku PIT za rok ubiegły. Z tego tytułu odpisujemy 1% podatku na potrzeby parafialnego CARITAS. Dla bardziej sprawnego rozliczania prosimy mieć ze sobą rozliczenie za 2015r.

10. Polecamy prasę katolicką, którą rozprowadzają osoby ze duszpasterstwa dorosłych.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Stanisławę Pietrzyk; ul. Odechowska; lat 79

Ś+P Reginę Stus; ul. Tadeuszowska; lat 64. Wieczny odpoczynek.