1. Dziś:

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych;

* 17.00 Gorzkie żale z nauką pasyjną;

* 18.00 msza z asystą RK + spotkanie formacyjne.

2. We wtorek o godz. 18.30 w kościele – wspólnota charyzmatyczna „Zjednoczeni w Duchu” poprowadzi wspólną adorację i modlitwy. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę:

* 16.00 spotkanie w Sali w domu parafialnym Klubu seniora;

* 18.00 msza w intencji członków PZC + spotkanie formacyjne.

4. W czwartek Krąg biblijny – kolejne spotkanie dotyczące Księgo Psalmów. Ks. Henryk Ćwiek omówi temat = Psalmy w liturgii Kościoła.

5. W piątek:

* 15.00 Koronka i adoracja;

* 7.00 droga krzyżowa;

* 17.30 droga krzyżowa dla dzieci;

* 18.30 droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Rozważania poprowadzą wspólnoty modlitewne = KŻR + APDŚ + Straż Honorowa.

6. ZA tydzień = druga niedziela miesiąca = * taca przeznaczona na remont kościoła. * O 9.00 msza z asystą Oazy rodzin.

7. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły ofiary remontowe. Serdecznie dziękuję.

8. Przypominamy, że w każdy wtorek i czwartek w godz. od 16 – 17  Parafialny Zespół Caritas pomaga w rozliczeniu podatku PIT za rok ubiegły. Z tego tytułu odpisujemy 1% podatku na potrzeby parafialnego CARITAS. Dla bardziej sprawnego rozliczania prosimy mieć ze sobą rozliczenie za 2015r.

9. Pragnę serdecznie podziękować:

* państwu Jadwidze i Ireneuszowie Czubak i ich synowie Marcinowi za ufundowanie obrazu Matki Bożej z Guadelupe / Meksyk /. Jest on zakupiony bezpośrednio w Meksyku, jest na oryginalnym płótnie jutowym, tak jak Matka Boska objawiła się. Został umieszczony przy XIV stacji drogi krzyżowej obok ambony.

* państwu Agnieszce i Grzegorzowi Flont – za sponsoring przy opracowaniu nowej wersji parafialnej strony internetowej. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzania naszego portalu.

10. W dniu 2. maja tradycyjnie przeżywamy pielgrzymkę do miejsca męczeńskiej śmierci naszego patrona – ks. Bolesława Strzeleckiego, do Oświęcimia. Bardzo zachęcamy rodziców, aby ze swoimi dorastającymi dziećmi pojechali na pielgrzymkę. Ma ona bowiem wielki walor formacyjny, wychowawczy dla młodzieży i patriotyczny. Bardzo wielu nigdy nie było w tym sanktuarium polskiego męczeństwa. Apel zatem do rodziców. Drugą częścią pielgrzymowania nie również komponent turystyczny. Odwiedzimy klasztor oo. Franciszkanów w Alwerni i klasztor oo. Karmelitów w Czernej.

Wyjazd we wtorek 2 maja o godz. 2.30. Koszt wszystkich opłat 80 zł od osoby.

Karta informacyjna jest wyłożona na stoliku z prasą. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

11. W czerwcu parafia organizuje V Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można się już zapisywać. Instrukcję dotyczącą spraw szczegółowych można pobrać w zakrystii. To szczególna zachęta dla ojców i ich dorastających dzieci.

12. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem.

* Dziś można się tam również zaopatrzyć się w bardzo ciekawą książkę na temat jubileuszu 100 – lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Opisana jest w niej historia tego wydarzenia, oficjalne nauczanie Kościoła oraz kult fatimski. Cena jedynie 10 zł. Zachęcamy.

13. Na regale pod chórem jest wyłożona broszura z rachunkiem sumienia dla osób dorosłych Można ją wziąć za darmo. Będzie doskonałą pomocą w przygotowaniu do spowiedzi.

14. Dyrekcja w grono pedagogiczne SP 31 znajdującej się przy ul. Białej zaprasza rodziców i dzieci 5 – letnie i 6 – Letnina dzień otwarty, który będzie miał miejsce w sobotę 11 marca b.r. o godz. 11.00 w celu pozyskania wiadomości, aby łatwiej było zapisać dziecko do tej placówki oświatowej, według zasady – „ w swojej szkole jest najlepiej”.

15.. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P      * Wiesława Kowalczyk; ul. Promyka; lat 78

                        * Helena Łaszkiewicz; ul. Radomskiego; lat 82

                        * Elżbieta Piasta; ul. Owocowa; lat 57

                        Wieczny odpoczynek