OGŁOSZENIA – NIEDZIELA 10 LUTEGO 2013

1. Dziś:
 * msza św. w intencji parafii o godz. 6.30; za tydzień o godz. 18.00
 * 9.00 msza św. z asystą KD
 * 12.00 msza św. dla dzieci klas 2 i poświęcenie książeczek
 * Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę remontową.
 * od dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość w narodzie. Prośba o modlitwę różańcową w tej intencji przez cały tydzień.
2. Jutro – Matki Bożej z Lourdes – Światowy dzień chorych. Msza św. w intencji chorych o godz. 9.00.
3. We wtorek:
* od godz. 17.00 różaniec o beatyfikację sługi Bożej Wandy Malczewskiej
 * we wtorki i czwartki osoby z PZC w godzinach 16.00 – 17.00 w domu parafialnym będą pomagali darmowo rozliczać PIT za 2012 rok. Można zgłaszać się z dokumentami. W ten sposób będzie można przekazać 1% na Caritas parafialną.
4. Rozpoczynamy Wielki Post – czas pokutny; katolik nie uczestniczy w zabawach; podejmujemy osobiste wyrzeczenia wielkopostne;
 * środa popielcowa:
*msze św. = 6.30; 9.00; 11.00; 18.00. Na każdej mszy św. obrzęd pokutny posypania głów popiołem.
 * kancelaria nieczynna.
 * przepisy postne:
– w środę popielcową obowiązuje post ścisły [ nie jemy potraw mięsnych, ograniczamy posiłki ilościowo – jeden posiłek pełny, dwa ograniczone ilościowo ]. Post ścisły obowiązuje katolika 2 dni w roku [ środa popielcowa i Wielki Piątek ]. Post ścisły obowiązuje osoby między 18 a 60 rokiem życia.
– Natomiast wstrzemięźliwość – powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje katolika od 14 roku życia aż do śmierci w każdy piątek całego roku oraz w środę popielcową i Wielki Piątek. Zwyczajowo wstrzemięźliwość jest również w wigilię Bożego Narodzenia.
* od środy popielcowej rozpoczynają się trzydniowe rekolekcje dla dzieci z przedszkola i szkół podstawowych. W tych dniach dzieci nie uczestniczą w zajęciach szkolnych. Środa rozpoczęcie godz. 10.30. Prosimy, aby rodzice włączyli się w uczestnictwo dzieci w rekolekcjach.
* rekolekcje dla młodzieży z gimnazjum, szkół średnich i młodzieży starszej w dniach 6 – 8 marca; rekolekcje dla dorosłych od V niedzieli Wielkiego Postu, a wygłosi je ks. Wojciech Wojtyła – student KUL.
* w Wielkim Poście odprawiane są nabożeństwa pasyjne – Droga Krzyżowa i Gorzkie żale.
5. W środę popielcową msza św. w intencji PZC o godz. 18.00, po mszy św. spotkanie miesięczne.
 Od środy chcemy rozpocząć kolejne dzieło charytatywne przy naszej parafii – Chleb bł. Bolesława. Nasz patron był podczas II wojny wielkim jałmużnikiem Radomia. Szczególnie angażował się w rozdawanie chleba biednym.
 Każdy, kto będzie się modlił przy jego ołtarzu prosząc o łaski dla siebie i dla bliźnich, będzie mógł zapalić świeczkę i złożyć ofiarę – jałmużnę na rzecz ludzi najbardziej potrzebujących. Modlitwa i jałmużna przejednywa wiele grzechów i wyprasza liczne łaski.
6. W czwartek:
* PZC od godz. 14.00 będzie wydawał już ostatnią porcję żywności dla osób z programu PEAD 2012. Jest to jedyny termin wydawania produktów.
* 18.30 spotkanie miesięczne grupy lektorów świeckich; zapraszamy też nowych chętnych, którzy chcieliby czytać słowo Boże podczas mszy św.
7. Piątek – droga krzyżowa: 7.00; 17.00 dla dzieci; 18.30 dla dorosłych – prowadzą KŻR; 19.15 dla młodzieży z gimnazjum, szkół średnich i starszej. Prośba, aby rodzice zachęcili swoje dzieci do uczestnictwa.
 * 18.00 msza św. dla młodzieży z klas III gimnazjum przygotowująca do bierzmowania; po mszy św. spotkanie.
8. Niedziela za tydzień:
 * 12.00 msza św. i spotkanie dla dzieci klas 3 i ich rodziców w roku eucharystycznym.
 * 17.00 Gorzkie żale z nauka pasyjną.
 * w całej Polsce będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz głodujących dzieci w krajach afrykańskich.
9. Prasa:
 * Gość Niedzielny: o wielkopostnej tradycji odwiedzania kościołów stacyjnych w Rzymie;  o lekarzu z Radomia, zaangażowanym w leczenie bezpłodności metodą naprotechnologii, która to metoda pozwala wielu młodym małżonkom stać się szczęśliwymi rodzicami.
10. Z naszej parafii pożegnaliśmy:
 Ś+P Elżbietę Nowak; ul. Wróblewskiego; lat 70. Wieczny odpoczynek