OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA 11 SIERPNIA 2011

1. Dziś:

  • msza św. w intencji parafii o godz. 18.00; za tydzień o godz. 7.30
  • Bóg zapłać za ofiary złożone jak również i za 7 ofiar złożonych indywidualnie na tacę oraz w kancelarii.

2. We wtorek:

  • o godz. 16.00 PZ Caritas będzie wydawał żywność w ramach całorocznego programu pomocowego – PEAD. Bardzo proszę, aby osoby uprawnione zgłosiły się po odbiór z magazynu w domu parafialnym.

3. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – święto obowiązkowe. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na każdej mszy poświęcenie tegorocznych kwiatów, zbóż i owoców. Jest jednocześnie nasze święto narodowe.

4. W sobotę o godz. 8.30 wyjazd na dzień wspólnoty do Błotnicy osób starszych i chorych. Osoby te zapisały się u p. Jadwigi Nobis.

5. Od przyszłej niedzieli PZ Caritas rozpoczyna akcję „Plecak pełen uśmiechu”. Przy ołtarzu bł. Bolesława będzie umieszczona tablica informująca. Celem akcji jest pomoc w wyposażeniu plecaka na rozpoczęcie roku szkolnego w podstawowe przybory szkolne dla uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Osoby chętne będą mogły zadeklarować swoją pomoc materialną.

6. Można już zapisywać intencje mszalne na rok 2014. Czynimy to w kancelarii w dniach jej funkcjonowania.
Również narzeczeni mogą rezerwować terminy ślubu na rok następny.

7. Parafialna Rada Duszpasterska organizuje w dniach 17 – 21 września 5 – dniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk i do Czech. Trasa związana z licznymi miejscami świętymi tamtych okolic oraz z pięknem przyrody jesiennej Sudetów i bogactwem kultury minionych wieków. Koszt całościowy wynosi 850 zł. Ponieważ parafia uczestniczy w programie ministerialnym Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, dlatego znaczna część tych kosztów będzie zrefundowana. Otóż osoby chcące wziąć udział w tej pielgrzymce wpłacają tylko 290 zł, a reszta tj. 560 zł od osoby będzie pokryta z dotacji. Całościowy program zainteresowani mogą pobrać z zakrystii po mszy św.

8. Nabywamy prasę katolicką:

  • Gość Niedzielny = polecamy artykuł pt. „Dwa kościoły”. Mówi nam o tym, jak  dziennikarze starają się nam narzucić fałszywy obraz Kościoła – ciekawa lektura.
  • Niedziela
  • miesięczniki.

9. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy z naszej parafii
Ś+P Henryka Nowaka z ul. Zapolskiej, ojca księdza Mirosława Nowaka. Przeżył 82 lata. „wieczny odpoczynek”.