OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 STYCZNIA 2013

1. Dziś:

* 9.00 msza św. z asystą Oazy Rodzin
 * 12.00 msza św. i spotkanie dla dzieci klas 2 i ich rodziców.
 * taca remontowa; zgromadzimy fundusze na rozpoczęcie już w kwietniu prac remontowych. Na ten cel składamy ofiary podczas kolędy.
2. Środa:
* godz. 16.00 w Sali w domu parafialnym kolejne styczniowe spotkanie Klubu Seniora. Serdecznie zapraszamy stałych członków jak również i tych, którzy chcą dobrze wypełnić swój wolny czas.
* 18.00 msza św. w intencji Akcji katolickiej; po mszy św. miesięczne spotkanie formacyjne.
3. W piątek o godz. 18.00 msza św. dla młodzież klas III z gimn. Przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz spotkanie formacyjne.
4. W sobotę przypada dzień imienin Ks. Bpa Henryka Tomasika. Msza św w intencji solenizanta o godz. 18.00 w Katedrze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. ZA tydzień w niedzielę:
 * 12.00 msza św. dla dzieci klas 3 w ich roku eucharystycznym.
 * 12.00 podczas mszy św. nie będzie kazania, natomiast po błogosławieństwie pani katechetka Anna Szymczyk wraz z dziećmi ze SP 1 przedstawi krótkie jasełka.
 * po jasełkach będzie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą rodzinną szopkę. Każda rodzina otrzyma dyplom, a najlepsi trzy nagrody.
 * 17.00 – wieczór kolędowy przy naszej pięknej szopce w wykonaniu chóru parafialnego. Wspólny śpiew kolęd połączony z poezją bożonarodzeniową.
Warto już dziś zaplanować przyszłą niedzielę.
6. PZC:
* chcemy podziękować wszystkim, którzy w 2012 roku odpisali 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Caritas. Dziękuję osobom z PZC za wielką pomoc w tym dziele. Zebrano kwotę 2800 zł [ 151 osób ]. Te pieniądze są pomocne dla tych parafian, którzy w danym momencie znaleźli się w kryzysowej sytuacji materialnej lub zdrowotnej.
* Ci, którzy się będą rozliczać już w styczniu, prosimy o przekazanie 1% na nasze dzieło Caritas – numer KRS i jaki jest cel szczegółowy tej darowizny, są umieszczone w gablocie Caritasu [ przy krzyżu pod chórem ].
* Od połowy stycznia zostanie uruchomiony w domu parafialnym punkt pomocy dla rozliczenia PIT za ubiegły rok.
7. Ofiary na remont kościoła złożyło 3 rodziny. Bóg zapłać.
8. Prasa – GN; Niedziela, Rycerz, Mały Rycerzyk.
9. KOLĘDA:
 * PROGRAM
* Sobota 19.01. br. – od godziny 9.00 odwiedzimy te rodziny, które nie mogły w danym dniu przyjąć księdza. Zgłaszamy przez telefon, w zakrystii lub w kancelarii.
10. Zmarli:
Ś+P Antoni Szczepanowski, ul. Dzielna; lat 85; mocno zaangażowany w życie parafii
 Sławomir Drabik, ul. Podmiejska, lat 51
Jutro  Maciej Stępniewski; ul. Wschodnia; lat 62
Wtorek  Jerzy Sochacki, ul. Kwiatkowskiego; lat 66
„Wieczny odpoczynek”.