OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 KWIETNIA 2013
 

1. Dziś:
* 9.00 msza św. z asystą oazy rodzin
 * 12.00 msza św. dla dzieci klas 2 oraz spotkanie.
* 19.00 – po mszy św. wieczorowej w domu parafialnym spotkanie dla małżeństw, które zawarły sakrament w latach 2007 – 2012. Takie spotkania służą szerokiej wymianie doświadczeń i są wielką okazją do uniknięcia wielu niepotrzebnych sytuacji konfliktowych wśród młodych małżonków. Serdecznie zapraszamy.

* jest to druga niedziela miesiąca – taca remontowa.

2. Jutro o godz. 18.30 miesięczne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. We wtorek:
* 17.00 różaniec o beatyfikację sługi Bożego Ks. Kard. S. Wyszyńskiego.
* 16.00 / 17.00 wtorek i czwartek rozliczenie podatku za 2012 rok.

4. Środa:
* 16.00 spotkanie Klubu seniora im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Temat bardzo ważny dotyczący każdej rodziny: Posługa Kapelana w szpitalu. Zapraszamy.
* 18.00 msza św. w intencji AK + spotkanie.

5. Piątek 18.00 msza św. dla bierzmowanych + spotkanie miesięczne.

6. Niedziela za tydzień:
 * 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego.
 * 12.00 msza św. + spotkanie dla dzieci klas 3 i ich rodziców.
* Akcja Katolicka będzie po mszach św. przez dwie kolejne niedziele rozprowadzać flagi państwowe. Zbliżają się dni świąt narodowych – 3 maja, kto będzie chciał może taką flagę nabyć.

7. Można wpisywać w kancelarii lub w zakrystii na drugie półrocze na wypominki. Można przedłużyć lub zgłosić nowe bliskie sobie osoby.

8. Można zgłaszać się na czerwcową pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Kto chce może odebrać instrukcję w zakrystii lub przeczytać dane na stronie internetowej.

9. Parafia pragnie zorganizować letnią kolonię dla dzieci z klas szkoły podstawowej. Planowana jest ona w sierpniu. Wszystkie szczegóły są opisane w karcie informacyjnej – można ją otrzymać po mszy św. zakrystii lub przeczytać na stronie internetowej. Zachęcamy do zainteresowania się tą propozycją duszpasterską.

10. Droga neokatechumenalna organizuje w „Roku wiary” ewangelizację na placach wielkich miast. W Radomiu będzie się ona  odbywać od dziś przez 4 kolejne niedziele o godz. 15.30 przed teatrem i na osiedlu Borki ul. Pawia. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach na regale.

11. Rodzice, którzy chcą poprzeć referendum w sprawie zahamowania niekorzystnych zmian w systemie oświaty, proszeni są do wpisania się na specjalnej karcie – stolik z prasą pod chórem. Należy podać swój PESEL i złożyć podpis.

12. W tym tygodniu wpłynęło:
* 7 ofiar od naszych parafian na remont kościoła.
* złożono też 5 ofiar od wiernych z innych parafii; to dobry znak zainteresowania się sprawami remontu: dwie z Janiszpola;z Przytyka; z Zakrzewa; z Warszawy. To echo uruchomionej linii CEGIEŁKA. Jeszcze raz bardzo proszę, aby wziąć z regału CEGIEŁKĘ dla swoich bliskich i zachęcić ich do włączenia się do pomocy przy naszym remoncie. Pół parafii na Dzieżkowie, Idalinie, Janiszpolu czy Prędocinku to ludzie pochodzący z naszej parafii. Jeśli będą chcieli włączyć się do pomocy, to będziemy im bardzo wdzięczni.

13. Prasa: * Gość Niedzielny; * majowy numer Małego Gościa dla dzieci; * RN; Mały RN.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
 Ś+P Jana Kowalczyka; ul. Makowska; lat 70
  Barbarę Senderowską; ul. Szeregowa; lat 65
 Mariana Kowalskiego; ul. Litewska; lat 79
 Jutro o godz. 14.00 będzie msza św. pogrzebowa Jana Żaka z ul. Kwiatkowskiego.
 Wieczny odpoczynek …