OGŁOSZENIA – TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 16 GRUDNIA 2012

ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

1.         Dziś:

            * msza św. w intencji parafii o godz. 10.30; za tydzień o godz. 12.00

            * 12.00 msza św. dla dzieci klas 3, po mszy św. spotkanie.

            * Rekolekcje: PROGRAM / OMÓWIĆ /

2.         Jutro o godz. 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3.         Piątek = adwentowy dzień chorych. Rozpoczniemy od godz. 8.15. Przygotować chorych, stół – obrus, woda święcona, krzyż. W obrzędzie uczestniczy cała rodzina. Zgłaszamy chorych – zakrystia lub kancelaria.

4.         Sobota – 22-ty drugi dzień miesiąca, godz. 18.30 nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II.

5.         Za tydzień ostatnia niedziela adwentu. Pod koniec mszy św. będziemy chcieli połamać się opłatkiem składając nawzajem życzenia. Z tego tytułu nie będzie za tydzień kazania.

6.         W ubiegłym tygodniu odbyła się czwarta zbiórka krwi naszego Klubu HDK In. Bł. Jana Pawła II. Chcę poinformować, że oddało krew 33 osoby – ok. 14 litrów.

7.         Ofiary na remont kościoła – 11 rodzin, na ołtarz bł. Jana Pawła II – 3 rodziny.

8.         W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na mszy św. o godz. 10.30 będzie udzielany sakrament chrztu dzieci. Rodzice zgłaszają dziecko do chrztu w godzinach otwarcia kancelarii.

9.         Paczki przygotowane w ramach dzieła „Serduszka z choinki” możemy składać dziś w zakrystii , a najpóźniej do wtorku w kancelarii. Za każdą okazaną pomoc dla konkretnego dziecka – Bóg zapłać. Rodzice z dziećmi i zaproszeniami zgłaszają się po paczkę w najbliższy czwartek na godz. 17.00 do domu parafialnego.

10.       Świece Caritas są rozprowadzane w kościele przy wyjściu. Serdecznie zachęcamy, aby ten znak dobroci towarzyszył nam podczas wigilii.

11.       Każda rodzina nabywa opłatek na wigilię – również przy wyjściu pod chórem. Przypominam, że stosowne ofiary, które składamy przy opłatku, przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.

12.       Parafialny Oddział Akcji Katolickiej ogłosił konkurs na najpiękniejszą rodzinną szopkę Bożonarodzeniową. Regulamin konkursu jest wywieszony w gablocie AK w kruchcie kościoła. Zainteresowani mogą wziąć go i według tych reguł przygotować szopkę. Szopki przynosimy do kościoła / podpisane /. Ostateczny termin mija 30 grudnia 2012. Najlepiej, aby były przyniesione już przed świętami.  Zakończenie  w niedzielę 20 stycznia 2013 po mszy św. o godz. 12.00. Dla zwycięzców przewidziane są cenne nagrody, a dla każdego pamiątkowy dyplom.

13.       Prasa: jak w każdą niedzielę można nabyć prasę katolicką.

14.       Pożegnaliśmy:           Ś+P     Władysława Woźniaka, ul. Litewska, lat 91.

 „Wieczny odpoczynek”.

 

15.       Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski:

            – wezwanie do modlitwy przebłagalnej.

            – Suplikacje