OGŁOSZENIA – PIERWSZA NIEDZIELA WIELIEGO POSTU
17 LUTEGO 2013

1. Dziś:
 * msza św. w intencji parafii o godz. 18.00; za tydzień o godz. 7.30
 * 12/00 msza św. dla dzieci klas 3 i ich rodziców w roku eucharystycznym po pierwszej Komunii Św.
 * 17.00 GORZKIE ŻALE – w tym roku nauki będzie głosił Ksiądz Prałat Stanisław
 * po każdej mszy św. przed kościołami w Polsce zbiórka ofiar na rzecz dzieła „Ad gentes” – pomoc głodującym dzieciom w Afryce. Bóg zapłać za wsparcie.
2. Jutro o godz. 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
3. Wtorek – 17.00 różaniec w intencji beatyfikacji sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.
4. Środa:
 * 12.30 spotkanie przed teatrem na Placu Jagiellońskim. Osoby, które zapisały się u pani Barbary Głowackiej wezmą udział w przedstawieniu teatralnym oraz w spotkaniu z aktorem naszego teatru. Prosimy o punktualne przybycie.
 * 18.00 msza św. z asystą Akcji Katolickiej; po mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
5. Czwartek:
 * 18.30 spotkanie w domu parafialnym osób, które zgłosiły się na czerwcową pielgrzymkę do 5 stolic północnej Europy.
 * 19.00 spotkanie chóru parafialnego. Cieszy fakt, że kilka nowych osób zgłosiło się do naszego chóru. Mamy jeden z najlepszych w Radomiu chórów parafialnych, ale brakuje jeszcze kilku osób w głosach i męskich i kobiecych. Zaproszenie dla ludzi chętnych, którzy będą chcieli pożytecznie wykorzystać swój głos i włączyć się do tej grupy liturgicznej.
6. Piątek:
 * droga krzyżowa = 7.00; 17.30 dla dzieci + rodzice; 18.30 dla dorosłych – rozważania prowadzi wspólnota oazy rodzin; 19.15 dla młodzieży – rozważania poprowadzi młodzież klas III gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania. Zapraszamy młodzież ze wszystkich klas gimnazjum, szkół .średnich i starszą. To dobra godzina do wspólnego przeżycia. Zapraszamy również rodziców.
 * to jednocześnie 22 dzień miesiąca – modlić się będziemy o dary dla papieża Benedykta XVI oraz za konklawe, które wybierze kolejnego następcę Chrystusa na ziemi – modlitwa przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II.
7. W minionym tygodniu odbyły się rekolekcje dla dzieci z przedszkola i szkół podstawowych. Dziękuję ks. Piotrowi i paniom katechetkom za przeprowadzenie tych dni modlitwy, a rodziców proszę, aby trwali ze swoimi dziećmi na codziennej domowej modlitwie; niedzielnej mszy św. oraz w wypełnianiu przez dzieci dobrych uczynków.
8. W tym tygodniu 12 rodzin złożyło ofiary na remont kościoła. Serdeczne – Bóg zapłać.
9. Obok ołtarza naszego patrona – bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego, od środy popielcowej jest wystawiony świecznik. Często modlimy się przez wstawiennictwo błogosławionego, prosimy o jego kanonizację oraz o łaski nam potrzebne. Wraz z modlitwą łączymy dar jałmużny, gdy zapalimy świeczkę i złożymy dowolną ofiarę na rzecz biednych. Rozwijajmy nasze nabożeństwo – on pomaga wypraszać wiele łask. Jeżeli ktoś uzna, że otrzymał jakąś łaskę wyjątkową prosimy o zgłoszenie, aby wpisywać te dary w specjalnej księdze „ Księga łask i darów wyproszonych przez wstawiennictwo naszego patrona Błogosławionego Księdza Bolesława Strzeleckiego”. Również remont naszej świątyni polecamy Bogu przyzywając pośrednictwa naszego proboszcza Bł. Bolesława.
10. Prasa
 * Mały Gość niedzielny dla dzieci
 * Mały rycerz Niepokalanej
 * Rycerz
 Gość Niedzielny:
@ wszystko o wyjątkowej decyzji papieża Benedykta XVI.
@ sześć kazań rozważających Mękę Pańską
@ ile „Waży grzech ciężki – istotne kryteria rozeznawania grzechów.
@ wstrząsające wspomnienia dziewczynki z Auschwitz
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
 Ś+P 
 Jadwigę Szczechowską; ul. Kalińska; lat 92
 Marię Lewińską; ul. Podmiejska; lat 61
 Annę Bajór; lat 35
 „Wieczny odpoczynek”.