OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ 18 SIERPNIA 2013

1. Dziś:

* msza św. w intencji parafii o godz. 7:30; za tydzień o godz. 6:30

* zachęcamy do włączenia się w szkolną akcję „Plecak pełen uśmiechu”. Organizuje ją PZC. Wychodząc z kościoła można pobrać pusty plecak i w ciągu tygodnia wyposażyć go w podstawowe przybory szkolne dla ucznia ze szkoły podstawowej. Wewnątrz znajduje się ulotka opisująca, co może być kupione. Kwota takiej wyprawki – ok. 50 – 60 zł. Tak przygotowany plecak należy dostarczyć do przyszłej niedzieli do zakrystii lub kancelarii. Kto by chciał może na ten cel złożyć np. ofiarę pieniężną do puszki, która również znajduje się na stole przy gazetach. Serdecznie zachęcamy.

2. We wtorek od godz. 15:00 ostatnia szansa dla osób z programu pomocowego, aby odebrać żywność. Gdy ktoś się nie zgłosi, wtedy dary będą przekazane innym potrzebującym.

3. W czwartek 22 dzień sierpnia – po mszy św. wieczorowej nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II.

4. W zakrystii można pobrać dokładny program 5 – dniowej pielgrzymki na Dolny Śląsk i do Czech. Zachęcamy

5. Za trzy tygodnie, w niedzielę 8 września będzie przeprowadzona VII zbiórka krwi naszego Klubu im. bł. Jana Pawła II. Już teraz informuje, aby zaplanować sobie czas na włączenie się w to szlachetne dzieło niesienia pomocy chorym.

6. W przyszłą niedzielę pragniemy włączyć się i pomóc naszemu gimnazjum nr 10 z ul. Długojowskiej. Ogłoszono w Radomiu konsultacje dotycząca tzw. budżetu obywatelskiego na 2014 rok. Nasze gimnazjum chce dla naszych dzieci wybudować przyszkolne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Wszystko zależy, ile podpisów zbierzemy jako mieszkańcy Glinic. Jeżeli zależy nam na pozyskaniu dla szkoły funduszy, to proszę aby przychodząc w przyszłą niedzielę na mszę św. do kościoła zabrać ze sobą dowód osobisty. Po mszy św. panie nauczycielki będą zbierały nasze głosy. Warto aktywnie bez wielkich obciążeń wspomóc to ważne dzieło. Szczególnie prosi o to pani dyrektor Mirosława Ruta.

7. W tym tygodniu na remont świątyni złożono 21 ofiar. Za każdy dobry gest składam serdeczne – Bóg zapłać.

8. W dniach funkcjonowania kancelarii możemy wpisywać intencje mszy św. na 2014 rok.

9. Prasa katolicka:

* Gość Niedzielny; Niedziela; miesięczniki.

* zachęcamy do zakupu pełnometrażowego filmu pt. „Matka Boże 24h”. Film pięknie obrazuje dzieło peregrynacji obrazu jasnogórskiego po Polsce. Warto mieć ten film w swoim domu. Przy produkcji filmu wiele pomagał nasz rodak o. Sebastian Matecki – podprzeor jasnogórskiego sanktuarium. Koszt płyty DVD – 20 zł. Można nabyć na stoliku z gazetami.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy Ś+P Zofię Fidyk; lat 92; ul. Dzielna. „Wieczny odpoczynek”.