OGŁOSZENIA – NIEDZIELA 2 CZERWCA 2013
 

1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i  przeżycia procesji Bożego Ciała:

 * chórowi parafialnemu pod przewodnictwem pana organisty
 * asyście liturgicznej; * harcerzom * Rycerzom Kolumba za pilnowanie porządku podczas procesji,* niosącym różaniec, feretrony, chorągwie, sztandary, poduszki, * dziewczętom sypiącym kwiaty, * osobom, które przyniosły kwiaty,
 * za dekoracje ołtarzy: I – mieszkańcom ul. Owocowej i Norwida; II – mieszkańcom Konopnickiej, Klinowej i Inwalidów Wojennych; III – p. J. Frączkowi i mieszkańcom ul. Złotej; IV – Rycerzom Kolumba.
 * Jeszcze raz wszystkim, aby nikogo nie pominąć – składam serdeczne  – Bóg zapłać.

2. Oktawa Bożego Ciała
– 17.00 msza św; 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa + procesja eucharystyczna / włączamy się w niesienie emblematów procesyjnych / oraz dziewczęta do sypania kwiatów; 18.00 msza św.

3. Dziś:
 * msza św. w intencji parafii o godz. 6.30; za tydzień o godz. za tydzień 18.00
 * 6.30 msza św. za zm. z KŻR
 * 10.30 Rycerstwo Niepokalanej – spotkanie miesięczne
 * 16.00 wymiana tajemnic KŻR
 * 17.00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i ogólnoświatowa adoracja Najśw. Sakramentu z okazji Roku Wiary. Nie będzie procesji eucharystycznej.
 * VI zbiórka krwi = naszego Klubu HDK im. bł. Jana Pawła II w godz. 9.00 / 13.00. Przypominamy, że należy mieć przy sobie dowód tożsamości, być po lekkim posiłku. Serdecznie zachęcamy do oddawania krwi – stałych krwiodawców oraz nowych chętnych. Liczymy, że każdy, kto może oddawać zgłosi się, aby nieść pomoc chorym.

 * X  FESTYN PARAFIALNY – JUBILEUSZOWY
HASŁO: „JESTEŚMY RAZEM”. * Godziny: 13.00 – 18.00. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Szczególnie dużo będzie atrakcji dla dzieci.  Liczymy na obecność całych rodzin i dobrą zabawę. To działanie sprzyjające pogłębieniu więzi między ludźmi. Podczas Festynu będzie można wygrać bardzo ciekawe prezenty. Zaprasza Parafialna Rada Duszpasterska – organizator Festynu.
* W całej Polsce dziś są zbierane ofiary na ukończenie budowy w Warszawie świątyni Opatrzności Bożej.
Za każdą ofiarę złożoną przy wychodzeniu z kościoła – Bóg zapłać.

4. We wtorek:
 * 8.00 / 9.00 i 16.00 / 17.00 miesięczny dyżur Parafialnego Zespołu Caritas.
 * 16.30 różaniec w intencji kanonizacji bł. Ks. Bolesława
* 18.00 msza św. dla Rycerzy Kolumba i 18.30 spotkanie – prosimy o obecność wszystkich, celem przygotowania się do odpustu parafialnego.

5. Środa:
* 16.00 spotkanie Klubu Seniora. Temat: Wiersze i spotkanie z p. Małgorzatą Farbiś, osobą kaleką, która nie mając sprawnych rąk, posługuje się nogami przy pisaniu. Serdecznie zapraszamy na to intrygujące spotkanie.
* 16.30 modlitwy APDŚ + 17.00 msza św.

6. Czwartek:
* 16.00 spowiedź dla młodzieży klas III gimnazjum, ich rodziców, świadków – przed bierzmowaniem.
* 17.00 msza św. w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej, Klinowej i Inwalidów Wojennych z podziękowaniem za udekorowany II ołtarz podczas procesji.
* 17.30 nabożeństwo + procesja i zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na koniec procesji tradycyjne poświęcenie wianków z tegorocznych kwiatów i ziół.
* 18.30 modlitwy wspólnoty Straży Honorowej Serca Jezusowego.

7. Piątek – Uroczystość patronalna Najświętszego Serca Jezusa – odpust parafialny:
 * msze św. 6.30; 9.00; 18.00 – msze św. z kazaniami.
* pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny z posługą sakramentalną chorych w ich domach od godz. 8.30.
* 17.30 nabożeństwo
* 18.00 Msza odpustowa – przewodniczy Ksiądz Biskup Ordynariusz, który udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
* 18.00 msza św. Straży Honorowej NSJ.
* w tym dniu nie ma postu od pokarmów mięsnych.

8. ZA tydzień
: druga niedziela miesiąca:
 * 9.00 msza św. z asystą Oazy Rodzin
 * miesięczna taca przeznaczona na remont kościoła.

9. Pragnę serdecznie podziękować:
* rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarowanie dla celów liturgicznych kompletu 6 ornatów koloru zielonego do sprawowania niedzielnych mszy św.
* rodzicom dzieci klas 3 – rocznicowych za ofiarowanie do celów liturgicznych 3 alb, ampułek, korporałów i innych akcesoriów.

10. Ofiary
na remont kościoła w tym tygodniu złożyło 7 rodzin. Serdeczne – Bóg zapłać. Liczymy na pełniejsze zaangażowanie się tych, którzy jeszcze przez dwa lata nie wsparli dzieła remontu żadną ofiarą.

11. W sobotę 6 lipca
chcemy zorganizować wakacyjną pielgrzymkę na piękne i ciekawe historycznie kresy wschodu Polski: odwiedzimy klasztor oo. Paulinów w Leśnej Podlaskiej; kościół męczenników w Pratulinie; monastyr w Kostomłotach i jabłecznej i sanktuarium w Kodniu. Wyjazd planowany o godz. 3.00. Koszt od osoby 80 zł.
 W zakrystii można wziąć dokładny program. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

12. PRASA:
* Gość Niedzielny: * o dzisiejszej ogólnoświatowej Adoracji Najśw. Sakramentu; * z dziejów Zakonu Kawalerów Maltańśkich; * dla rodziców – jakie narzeczeństwo waszych dzieci, takie ich małżeństwo…
 * Niedziela; * inne

13. Pomódlmy się za naszych zmarłych
, których pożegnaliśmy w tym tygodniu:
 Ś+P Młodawska Marianna; ul. Skaryszewska; lat 81
  Marek Gębczyk; ul. Hańskiego; lat 64
  „Wieczny odpoczynek”.