OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 21 KWIETNIA 2013

[ 9.00 – ZAPOWIEDZI ]

1. Dziś:

 * 10.30 msza św w intencji chóru parafialnego
 * 12.00 msza św. dla dzieci klas 3 i spotkanie
 * Akcja Katolicka rozprowadza flagi narodowe; zachęcamy do nabywania oraz do wywieszania ich na największe święta narodowe. Najbliższe święto przypada 3 maja.
 * rozpoczął się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonów. Obejmijmy tę ważną  intencję naszą modlitwą różańcową.
 * rozpoczął się również w naszym mieście kolejny tydzień społeczny. Szczegółowy program został wywieszony na plakacie w kruchcie kościoła oraz wyłożony na regale pod chórem.

2, Jutro
22 dzień miesiąca – po mszy św. wieczorowej nabożeństwo przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

3. We wtorek i czwartek
w godz. 16.00 / 17.00 ostatnie możliwości rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Zachęcamy do skorzystania z pomocy.
 * We wtorek o godz. 17.00 różaniec w intencji beatyfikacji sługi Bożego ks. bpa Piotra Gołębiowskiego.
 * We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Jerzy. Msza św. w jego intencji połączona z wyrażaniem naszych życzeń zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek
:
* o godz. 18.00 będzie odprawiona msza św. w dniu imienin w intencji organisty pana Jarosława. Po mszy św. złożenie życzeń solenizantowi.
* 18.30 po mszy św. wieczornej w domu parafialnym miesięczna katecheza przygotowująca rodziców i chrzestnych do chrztu dzieci. Prosimy wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują ochrzcić swoje dziecko lub mają być chrzestnymi czy to w naszej parafii czy w innej o obecność na tej katechezie sakramentalnej.

5. 
Można zgłaszać się na czerwcową pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii po mszy św. lub w kancelarii.

6.
 Rodzice mogą już zgłaszać swoje dzieci na parafialną letnią kolonię. Wszystkie szczegóły są opisane w karcie informacyjnej, którą można pobrać w zakrystii lub przeczytać na stronie internetowej.

7. W tym tygodniu
złożono 29 ofiar przeznaczonych na remont kościoła. Jak dokładnie widać z każdego zakątka parafii, obecnie są prowadzone prace przy hełmie wieży.
 Wpłynęła również w ramach akcji CEGIEŁKA jedna ofiara z sąsiedniej parafii na Idalinie od byłych naszych parafian.
 Za każdą ofiarę składam – serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcamy
do nabywania prasy katolickiej. Można się zatrzymać przed lub po mszy św.; przeglądnąć dany tygodnik. W Gościu Niedzielnym można przeczytać o pięknym i pełnym radości życiu obecnego papieża Franciszka. Ciekawa lektura.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy
z naszej parafii:
 Ś+P Wacława Jarosza; ul. Wrześniowskiego; lat 84
  Mariannę Dzbuk; ul. Długojowska; lat 84
 Jutro o godz. 12.00 będzie pogrzeb Kazimierza Bartkiewicza; ul. Dąbrowskiego
„Wieczny odpoczynek”.