OGŁOSZENIA – NIEDZIELA 3 LUTEGO 2013

1. Dziś – pierwsza niedziela miesiąca:
 * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej
 * 16.00 spotkanie KŻR
 * 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego
2. Jutro o godz. 18.30 spotkanie miesięczne Parafialnej Rady Rycerzy Kolumba – odbędzie się  przy par. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.
3. W każdy wtorek o godz. 17.00 [ przed mszą św. wieczorną ] KŻR odmawiać będą cząstkę różańca.
 Pierwszy wtorek – za Ojczyznę
 Drugi wtorek  – o beatyfikację Sługi Bożej Wandy Malczewskiej [ radomianka
 Trzeci wtorek  – o beatyfikację Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego
 Czwarty wtorek – o beatyfikację Sługi Bożego Ks. Bpa Piotra Gołębiowskiego
 Modlitwę prowadzą same siostry różańcowe. W ten wtorek – intencja – za Ojczyznę.
4. Pierwszy wtorek miesiąca:
 * PZ Caritas pełni miesięczny dyżur w domu parafialnym w godz. 8.00/9.00 i 16.oo/17.00. W tym czasie możemy załatwiać wszystkie sprawy dotyczące możliwej pomocy.
5. Środa:
* godz. 16.00 – w domu parafialnym spotkanie Klubu Seniora. Bardzo ciekawy temat: Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko we wspomnieniach ludzi sobie przyjaznych. Oraz o Legionie Maryi. Prelekcję poprowadzi p. Maria z Warszawy, która osobiście współpracowała i pomagała ks. Jerzemu. Żywy świadek. Ciekawostka – ta pani ma 93 lata i ciągle z wielka pasją i wspaniałą pamięcią udziela się różnym grupom.
* 16.45 modlitwa wspólnoty APDŚ + 17.30 Msza św.
6. Pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o nowe powołania do służby Bogu. Po mszy św. modlitwy Straży Honorowej Serca jezusowego. Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy tworzą Straż Honorową, aby zawsze byli obecni w pierwsze czwartki i pierwsze piątki.
7. ZA tydzień druga niedziela miesiąca:
 * 9.00 msza św. z asystą oazy rodzin
 * 12.00 msza św. dla dzieci klas 2 i ich rodziców, po mszy św. miesięczne spotkanie.
 * taca remontowa = krótkie sprawozdanie liczbowe:
– trwają ostatnie rozmowy dotyczące kolejności podejmowanych prac. Wszystko uzależnione jest od naszych środków finansowych.
– W tym roku nie możemy liczyć na środki dotacyjne, ponieważ wszystkie programy są już wyczerpane w minionych latach. Przy parafii pracuje zespół fachowców, którzy monitorują możliwość pozyskania środków z różnych instytucji. Nie przegapimy żadnej okazji. Ale na dziś nie ma środków.
– Ofiary ze składek z ubiegłego roku oraz z kolędy w wysokości 105.000 zł są zdeponowane w banku na koncie parafialnym. O kosztach poszczególnych prac, które będziemy podejmowali w skali naszych środków będą zawsze informował.
Liczy się naprawdę każda ofiara złożona na tacę w każdą niedzielę, a szczególnie w drugą niedzielę.
– dane z roku 2012: wpłynęło 389 ofiar w kopertach i na konto parafialne w kwocie 82.350 zł. [ dla porównania w 2011 = 243 ofiary na kwotę 54.300 zł ].
Widzę powolny wzrost zaangażowania.
– Bardzo liczę na ofiary składane do kopert w tym 2013 roku. W tym roku w styczniu wpłynęło 30 ofiar. Ufam, że znacznie większa ilość rodzin włączy się w remont. W parafii jest prawie 2600 rodzin. W roku ubiegłym zaangażowało się 15% parafian, czyli nie włączyło się aż 85%. A przecież to jest kościół nas wszystkich.
Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie.
8. Kilka słów odnoszących się do ołtarza papieskiego: jest on żywym pomnikiem, który budujemy naszą modlitwą, ale też i darem krwi. Chcę serdecznie podziękować 152 rodzinom oraz grupom parafialnym za złożenie w 100% ofiar na ołtarz. Wszystkie koszty są już opłacone. Tak zakończyliśmy fundowanie tego ołtarza. Jeszcze raz – wielkie Bóg zapłać. W dniu wczorajszym w asyście grupy parafian został umieszczony w ołtarzu 4 stronicowy dokument z wszystkimi nazwiskami darczyńców. Będzie to świadectwem naszego pokolenia, gdy po np. 100 latach ktoś kto będzie remontował ołtarz odkryje nasz dokument. Tą radością dziele się z wami.
9. Od tego miesiąca, w każdy I, II, III czwartek miesiąca o godz. 18.30 w domu parafialnym ksiądz Jerzy będzie prowadził katechezy dla narzeczonych, którzy już rozpoczęli zapowiedzi, przygotowujące do ślubu. W czasie bezpośrednim przed ślubem obowiązuje narzeczonych uczestnictwo w tych katechezach. Jest to opisane w folderze, którzy zostawiliśmy podczas kolędy w każdym domu.
   UWAGA:
 Rodzice, którzy chcą ochrzcić dziecko mają swoją konieczną katechezę w każdy IV czwartek miesiąca, godz. 18.30 w domu parafialnym. Najlepiej byłoby, gdyby mogli wziąć w niej udział ojciec i matka dziecka.  Również ta katecheza w IV czwartek miesiąca o godz. 18.30 jest dla tych, którzy chcą być chrzestnymi !!! Czy w naszej parafii, czy w innej parafii. Raz przychodzą na tę katechezę, otrzymują zaświadczenie, by później w kancelarii uzyskać dokument ojca lub matki chrzestnej. Najbliższa taka katecheza będzie 28 lutego [ czwarty czwartek miesiąca ]. Zazwyczaj prosi się o bycie chrzestnym wcześniej, dlatego każdy bez problemu będzie mógł się w ten sposób przygotować. Proszę to dobrze zrozumieć, szczególnie już ci, którzy mają być chrzestnymi w tę Wielkanoc powinni odbyć katechezę w lutym.
10. Za 3 tygodnie – w niedzielę 3 marca odbędzie się V zbiórka krwi naszego Klubu krwiodawców. Już teraz informujemy, aby się można było wcześniej przygotować.
11. Prasa:
 * Rycerz Niepokalanej
 * Niedziela
 Gość Niedzielny: & artykuł o naszym klubie seniora; & dużo treści o zmarłym kardynale Józefie Glempie; inne.
12. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
 Ś+P Stanisława Babulę; ul. Klinowa; lat 77
  Antoniego Wiśniewskiego; ul. Zapolskiej; lat 98
 „Wieczny odpoczynek”.