OGŁOSZENIA – VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 5 MAJA 2013


1. Dziś:

 * msza w intencji parafii o godz. 7.30; za tydzień o 6.30
 * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej
 * 16.00 spotkanie KŻR, wymiana tajemnic.
 * 17.30 nabożeństwo majowe
2. Jutro – o godz. 18.00 msza św. i spotkanie w sali w domu parafialnym o 18.30 dla Rycerzy Kolumba.
3. We wtorek
*  w godz. 8.00 / 9.00 i 16.00 / 17.00 miesięczny dyżur PZC. Wszystkie sprawy związane z pomocą charytatywną w tym czasie możemy omówić z naszymi wolontariuszami.
* 16.30 Różaniec z intencją o łaskę kanonizacji naszego patrona bł. Księdza Bolesława Strzeleckiego.
4. Środa – 8 maja: * uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
* 18.00 msza św. w intencji PZC
5. Czwartek – o godz. 18.30 spotkanie lektorów świeckich czytających Słowo Boże podczas mszy św. Serdecznie zapraszamy również nowych chętnych do pełnienia tej ważnej funkcji liturgicznej.
6. Piątek:
* o godz. 16.00 spowiedź św. dla dzieci klas 2 i ich rodziców, rodzeństwa i najbliższych. Spowiedź przygotowująca dzieci i ich rodziny do pierwszej Komunii św.
* na nabożeństwie majowym rozpoczęcie nowenny modlitewnej przed Zesłaniem Ducha Św.
7. Niedziela za tydzień:
 * uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 * 9.00 msza św. a asystą oazy rodzin
 * 12.00 uroczystość Pierwszej Komunii Św. dla grupy 71 dzieci klas 2 z naszej parafii. Już teraz chcę podziękować ks. Piotrowi i paniom katechetkom – Annie Szymczyk SP 1i Grażynie Kazirodek SP 31 za przygotowanie przez cały rok szkolny do tej ważnej chwili w tej grupy dzieci.
 * druga niedziela miesiąca – taca przeznaczona na remont kościoła. Przez pierwszy miesiąc prac zostały ustawione rusztowania w najwyższej części wieży, one okalają hełm wieży. Obecnie prace koncentrują się na wymianie elementów drewnianych konstrukcji oraz układaniu mat separacyjnych i kryciu już nową blachą poszycia wieży.
 * W tym tygodniu parafianie złożyli 11 ofiar oraz jedna ofiara z parafii na Idalinie. Za każdą ofiarę złożoną na ten etap prac już dziś składam serdeczne – Bóg zapłać.
8. Nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30. Msze św. po południu przed nabożeństwem o 17.00 i po nabożeństwie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy maryjnej.
9. W zakrystii lub kancelarii zapisujemy na wypominki na drugie półroczne.
10. Chętni mogą się zgłaszać na pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę, która jest zaplanowana na 15 – 16 czerwca / sobota – niedziela/.
11. Rodzice mogą do końca maja zgłaszać swoje dzieci na letnią kolonię, która zaplanowana jest na sierpień. Wszystkie szczegóły są umieszczone na stronie internetowej parafii.
12. Klub HDK im. bł. Jana Pawła II: w sobotę 25 maja na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Krwiodawców. Chcemy włączyć się w ten dzień wspólnej modlitwy. Planowany wyjazd w sobotę 25 maja o godz. 6.00. Koszt przejazdu autokarem 40 zł. Możemy zapisywać się do niedzieli 19 maja – już od dziś po mszy św. w zakrystii, w kancelarii lub zgłaszać telefonicznie. 13. Już po raz dziesiąty – mały jubileusz – parafia organizuje Festyn rodzinny pod hasłem: „Jesteśmy razem”. Tradycyjnie dniem festynu jest pierwsza niedziela czerwca – w tym roku to 2.VI. Podjęcie tej cennej inicjatywy nie będzie możliwe bez pomocy i zaangażowania nas wszystkich. Prosimy zatem o przynoszenie zabawek, książek, przyborów szkolnych i sportowych, kosmetyków, które zostaną wykorzystane jako festynowe niespodzianki. Apelujemy o rzeczy nowe. Reszta informacji o festynie będzie podane w najbliższym czasie.  * W dniu festynu będzie przeprowadzona VI zbiórka krwi w ramach działalności parafialnego Klubu HDK im. bł. Jana Pawła II. To szczególna okazja do podjęcia szlachetnej inicjatywy pomocy ludziom chorym. Zachęcamy już teraz do przygotowania się, szczególnie liczymy na młodzież, która ukończyła 18 rok życia.
14. Prasa: * GN; * Niedziela; * RN; * Mały rycerzyk dla dzieci.
15. We wtorek o godz. 12.00 odprawiona zostanie msza św. pogrzebowa Ś+P Wandy
Szeląg z ul. Tadeuszowskiej, mamy naszego księdza Michała Szeląga.
 „Wieczny odpoczynek”.