OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ 8 WRZEŚNIA 2013

1. Dziś:

* msza św. w intencji parafii o godz. 12.00; za tydzień o godz. 12.00

* Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę na remont kościoła oraz 6 rodzinom za ofiary indywidualne. Za tydzień będę chciał podsumować ten etap trwających tegorocznych prac.

* VII zbiórka krwi Klubu HDK im. bł. Jana Pawła II. Odbywa się w Sali w domu parafialnym – od 9.00 do 14.00. Bardzo zachęcamy osoby w wieku od 18 do 65 roku życia. Tak niewiele potrzeba, aby dać tak dużo, a nawet więcej. Przełamać należy wahania i zdecydować, że chcę pomóc. Niech bł. Jan Paweł II wyprasza nam dobra decyzję.

2. We wtorek o godz. 17.00 różaniec w intencji beatyfikacji sługi Bożej – radomianki Wandy Malczewskiej

3. Środa:

* 16.00 spotkanie w Klubie seniora im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Spotkanie tematyczne i omawiające zajęcia w całym semestrze. Zapraszamy wszystkich chętnych.

* 18.00 msza św. w intencji PZC oraz za rodziny i osoby potrzebujące. Po mszy św. spotkanie.

* 18.30 w domu parafialnym x. Sebastian zaprasza dziewczęta ze szkoły podstawowej + gimnazjum + szkoła średnia na spotkanie tworzącej się po wakacjach scholi parafialnej. Liczymy na liczne zainteresowanie.

4. Czwartek:

* 18.30 w kościele spotkanie miesięczne lektorów świeckich – x. Dariusz

* 18.30 w domu parafialnym x. Sebastian spotkanie z oazą młodzieży, która uczestniczyła w wakacje w rekolekcjach.

* w I, II, III każdego miesiąca czwartek miesiąca o godz. 18.30 w kancelarii parafialnej x. Jerzy prowadzi katechezy przed ślubem dla narzeczonych

* w IV czwartek miesiąca o godz. 18.30 w kancelarii parafialnej x. Jerzy prowadzi katechezę dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dziecko i dla osób, które maja być chrzestnymi w naszej lub innej parafii.

5. W piątek:

* w każdy piątek w godzinach od 15.00 do 17.30 / do mszy św. wieczornej / będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, zakończenie Litanią do Serca Jezusowego i błogosławieństwem eucharystycznym. Będzie to czas na adorację indywidualną. W tym czasie w konfesjonale będzie kapłan i będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi.

* 19.00 próba chóru parafialnego

6. W sobotę:

* o godz. 10.00 w domu parafialnym spotkanie organizacyjne wszystkich ministrantów ze szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły średniej oraz harcerzy i harcerek. Te dwie grupy młodzieżowe prowadzić będzie x. Dariusz.

* 18.00 Na deptaku przed Urzędem Miejskim ogólnodiecezjalny  apel młodych. Zaprasza Ksiądz Biskup Henryk Tomasik. Naszą młodzież z parafii zapraszamy na godz. 17.20 – zbiórka przed kościołem i wspólne przejście z x. Sebastianem na apel.

8. Za tydzień w niedzielę:

* 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego

* 10.30 modlić się będziemy w intencji ks. prałata Stanisława z racji zbliżających się imienin – dziękujemy za stałą posługę i prosimy o zdrowie na dalsze lata.

* 17.15 modlitwy wspólnoty APDŚ i msza św.

* 18.00 msza św. w intencji grupy pielgrzymkowej 12A na jasna Górę. Po mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

9. Na regale są wyłożone kartki do WYPOMINKÓW. Można je wziąć i już w kancelarii wpisywać swoich bliskich na nabożeństwo za zmarłych na przyszły rok.

10. Diecezjalna Akcja Katolicka organizuje w piątek 20 września nocne czuwanie na Św. Krzyżu. Wyjazd autokaru od nas o godz. 18.00. Koszt przejazdu 30 zł. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych również spoza AK. Wszystkie szczegóły są opisane na plakacie i wywieszone w gablocie AK w kruchcie.

11. Włączamy się w całym Kościele w głos papieża Franciszka, który wzywa do wielkiej modlitwy w intencji Syrii, aby nie doszło do kolejnej wojny w regionie, aby konflikt bratobójczy został powstrzymany. Przez cały tydzień podczas mszy św. o godz. 17.30 będziemy polecali Bogu tę intencję. Starajmy się również w najbliższy piątek w tej intencji ofiarować post od pokarmów mięsnych.

12. Prasa katolicka: * GN; * Mały GN* Rycerz Niepokalanej; * Mały rycerzyk. Szukajmy na cały tydzień dobrej prasy.

13. Pomódlmy się za zmarłych:

+ Barbara Nadolna; ul. Radomskiego; lat 61

+ Stanisław Ejmowski; ul. Wróblewskiego; lat 73

„Wieczny odpoczynek”