OGŁOSZENIA – NIEDZIELA 9 CZERWCA 2013
 

1. Dziś:
 * msza św. w intencji parafii o godz. 18.00; za tydzień o godz. 7.30
 * Bóg zapłać za dzisiejszą tacę remontową. Widzimy jak systematycznie posuwają się prace na wieży świątyni i placu przykościelnym. W najbliższym czasie będzie przeprowadzona nocna próba iluminacji naszej pięknej świątyni.
 * W tym tygodniu złożono 9 ofiar na remont świątyni.

2. We wtorek
o godz. 16.30 różaniec o beatyfikację mistyczki radomskiej sługi Bożej Wandy Malczewskiej.

3. Środa
– o godz. 18.00 msza św. w intencji PZC + spotkanie formacyjne

4. W sobotę o godz. 6.00
wyrusza pierwsza parafialna pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Bardzo proszę wszystkich uczestników z naszej parafii o punktualne przybycie. Pielgrzymka dwudniowa, w niedzielę o godz. 18.30 będziemy modlili się przed obrazem matki Bożej w intencji całej parafii.

5. Za tydzień w niedzielę:
 * 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego.
 * harcerze i harcerki grupujący się przy naszej parafii specjalizują się w ratownictwie medycznym. W wakacje mają udać się na specjalistyczny obóz szkoleniowy. Proszę w ich imieniu o możliwość wsparcia ich w tym szlachetnym celu. Trzeba cieszyć się z tej grupy młodych i ambitnych ludzie. Dlatego będą po mszach św. zbierali datki na przygotowanie tego obozu. Już teraz w ich imieniu – dziękuję. Nadmienię jeszcze, że nasi harcerze już szkolą młodszych w dziedzinie ratownictwa medycznego.

6. 
Osoby, które zapisały się na jednodniową pielgrzymkę do Kodnia i innych historycznych miejsc na wschodzie Polski proszę, aby jak najszybciej opłacały całość w kwocie 80 zł. Można się jeszcze zapisać.

7. W minioną niedzielę
* przeżyliśmy festyn parafialny. Pan Bóg dał nam dobrą pogodę. Chcę podziękować Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za zorganizowanie całości,  oraz wszystkim, którzy przynieśli fanty, upiekli ciasta, sponsorowali inne wydatki. Serdeczne – Bóg zapłać.
* odbyła się VI zbiórka krwi – oddano ok. 16 litrów krwi / 38 osób /. Dziękuje osobom z naszego Klubu za przeprowadzenie akcji oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w to dobre dzieło.

8. 
W kancelarii narzeczeni  mogą zgłaszać terminy i godziny ślubu, który pragną zawrzeć w 2014 r. w naszej parafii. Prosimy nie odkładać tego na dalszy czas, bowiem może nie zawsze pasować dana godzina mszy ślubnej.

9.
 Wspólnoty duszpasterskie KŻR; APDŚ; STRAŻY HONOROWEJ SERCA PANA JEZUSA ufundowały komplet 6 ornatów niedzielnych i świątecznych koloru złotego dla celebracji eucharystycznych. Podczas odpustu ksiądz biskup i koncelebranci już w tych ornatach nowych oprawili mszę św. Serdeczne – Bóg zapłać. Mamy już komplet uroczystych ornatów zielonych i złotych.

10. Prasa katolicka:
 * Gość Niedzielny: bardzo ciekawy dodatek w formie płyty DVD w formie filmów 3 – minutowych ukazujących najważniejsze kwestie wiary ujęte w KKK. To powinno być w każdym domu.
 * Niedziela * Rycerz

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
 Ś+P Artura Forsztyla; ul. Kwiatkowskiego; lat 33
  Eugeniusza Grzegorzeka; ul. Ciemna; lat 53
  „wieczny odpoczynek”.