OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU 9 GRUDNIA 2012

1.         Dziś:

            * msza św. w intencji parafii o godz. 7.30; za tydzień o godz. 10.30

            * program rekolekcji jeszcze nie jest wzięty do każdej rodziny. Jest on wyłożony na regale koło chóru. Proszę, aby każdy miał program. Liczę, że wszyscy będziemy chcieli włączyć się w przeżycie rekolekcji.

            * po zakończonych rekolekcjach, w piątek 21 grudnia adwentowy dzień chorych. Zgłaszamy ich w zakrystii lub kancelarii. Prosimy zadbać, aby nie było osoby, któryby nie wyspowiadała się na Swięta.

            * IV zbiórka krwi Klubu HDK im. bł Jana Pawła II. Odbywa się będzie w salach domu parafialnego w godz. 9.00 – 14.00. Zachęcamy bardzo mocno stałych krwiodawców, jak również i młodych, którzy już ukończyli 18 rok życia. Należy mieć przy sobie dowód tożsamości oraz być po lekkim posiłku. To bardzo ważny gest dobroci ludzkiego serca. Nie każdy może oddać krew, tym bardziej ci, którzy mogą to uczynić niech poczują swoją szansę pomocy bliźnim.

            * po mszach w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar pomocy Polakom mieszkającym w dawnych republikach. Di ludzie nie mogą powrócić do Ojczyzny. W miarę swoich możliwości starajmy się włączyć w to dzieło.

2.         Spotkanie PZC we wtorek godz. 18.30. Msza św w środę po południu.

3.         W najbliższą środę kolejne spotkanie Klubu Seniora. Zapraszamy na spotkanie o godz. 15.30. Spotkanie zatytułowane: „Radom po zmierzchu przed Bożym Narodzeniem”.

            Obejrzymy najciekawsze zaułki naszego grodu. Zakończymy w kościele Św. Wacława i spotkaniem w kawiarni Katakumby. Zapraszamy.

4.         Drugi czwartek miesiąca = po mszy św. na godz. 18.30 zapraszamy do kościoła osoby – kobiety i mężczyźni – którzy chcą podjąć posługę lektora podczas liturgii. Jest czymś bardzo ważnym, aby Słowo Boże było czytane przez osoby dorosłe. Już kilka osób się zgłosiła. Bardzo liczymy, .że uformuje się liczna grupa. Za całość jest odpowiedzialny ks. Rafał.

5.         W sobotę o godz. 10.00 będzie wydawana żywność w ramach programu PEAD.

            W sobotę o godz. 18.30 spotkanie informacyjne dla mężczyzn przygotowujących się do założenia rady Rycerzy Kolumba w naszej parafii. Spotkanie w Sali domu parafialnego.

6.         Za tydzień w niedzielę:

            * rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. Jacek Małecki, wikariusz z parafii Św. Jadwigi w Radomiu.

            * na mszę św. o godz. 12.00 przyjdą wszystkie dzieci ze szkół podstawowych i z przedszkola. Po mszy spotkanie dla klas 3.

7.         * Świece Caritas

            * Serduszka z choinki – jeszcze kilkanaście zostało, prosimy, aby wziąć do domu i przygotować paczkę świąteczną dla konkretnego dziecka. W ten sposób możemy komuś zrobić wielką radość.

            * Opłatki na wigilię nabywamy w kościele. Są rozprowadzane pod chórem. Jeżeli chcemy, aby w kościele było ciepło, to składamy przy opłatku ofiarę na ten cel.

8.         Kto już się zdecydował, to może zapisać się na przyszłoroczną pielgrzymkę do „5 stolic północnego Bałtyku”. Są jeszcze wolne miejsca, choć lista już powoli się wypełnia.

9.         Ofiary na remont kościoła złożyło 5 rodzin, a na ołtarz papieski 4.

Serdeczne – Bóg zapłać.

10.       Prasa:

            * Niedziela

            * Gość Niedzielny

11.       W tym tygodniu pożegnaliśmy:

            Ś+P     Małgorzatę Jarczewską, ul. Radomskiego, lat 51

                        Stanisława Zarębska, ul. Kwiatowa, lat 89 / pogrzeb we wtorek godz. 12.00

                        „Wieczny odpoczynek”.