BOŻE NARODZENIE 25 GRUDNIA 2012

1.    Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowanie parafii i świątyni do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. A prac było naprawdę wiele.
    Dziękuję:
    * Naszym księżom za wytrwałą posługę adwentową
    * Panu kościelnemu Januszowi i Pani Małgorzacie za przygotowanie kościoła. Kościół był 3 razy umyty i pastowany. To wymagało kilkudziesięciu godzin nocnej pracy. Za wasze poświęcenie dla kościoła – Bóg zapłać.
* Panu organiście Jarosławowi i chórowi za wszystkie próby i śpiew podczas pasterki.
    * Wszystkim osobom z oazy rodzin, za wielotygodniowe przygotowania do zrobienia tegorocznej szopki. Szopka ma charakter polskiej ubogiej zagrody, gdzi ludzie prości, ale dobrego serca witają Dziecię Boże. Każdy szczegół kosztował dużo pracy i ciekawych pomysłów. Myślę, że echo tej szopki rozsławi naszą parafię w całym mieście.
    * Osobom z Akcji Katolickiej za udekorowanie choinek.
    * Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przygotowali paczki świąteczne dla dzieci. Tych paczek było 121. To dobry znak naszej postawy. Dziękuję również wszystkim osobom z PZC za wielką prace jaką podjęli przed świętami na rzecz ubogich.
* Dziękuję pani Grażynie Kupidurze za wielogodzinne prace przy strojeniu kościoła. Dziękuje, że pani Grażyna tak wiernie służy parafii swoim talentem.
    * Pani Danucie Kłossowskiej za adwentową posługę przy rozprowadzaniu opłatków.
    * Paniom z KŻR i Kazimierze Waitz za dbanie o bieliznę ołtarzową.
    * Państwu Strusińskim i Kalitom z ul. Kościelnej za ofiarowanie najnowszej kolekcji świecidełek choinkowych.
    * Panu Jarosławowi Walczakowi z ul. Wróblewskiego za ofiarowanie wielu ozdób do dekoracji szopki.
    * Panu Krzysztofowi Prokopczykowi i jego synowi Piotrowi za dostarczenie choinek
    * Panu Władysławowi Babiarzowi z ul. Kwiatowej za obsadzenie tegorocznych. Choinek
    * Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowaniu w przygotowaniu parafii na te radosne święta.
    = moja uwaga: cieszy mnie to, że mogę task wielu osobom złożyć podziękowanie, to dobry znak, że parafianie coraz szerzej czują więź i swoją odpowiedzialność za nasze wspólne dobro.
    = cieszy mnie również to, że przy składaniu życzeń, tak bardzo wielu parafian mówiło, aby nasz wspólny trud, jaki podejmiemy tuż po Wielkanocy rozpoczynając oczekiwany od wielu lat remont naszej jednej z najładniejszych świątyń Radomia, powiódł się i był dla każdego z nas wspólnym wysiłkiem i radością.
    * Jeszcze raz – wszystkim – serdeczne Bóg zapłać.
2.    Już kilka pięknych szopek rodzinnych pojawiło się na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Można je oglądać, ale liczymy , że będzie ich dużo więcej. Można je przynosić do niedzieli 30 grudnia b.r.
3.    Proszę, aby dzieci, które uczęszczały na roraty przyniosły do zakrystii podpisaną planszę o naklejkami. W najbliższą niedzielę po mszy św. dziecięcej otrzymają pamiątki.
4.     Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, wspomnienie Św. Szczepana, pierwszego męczennika.
* Msze św. wg układu niedzielnego.
* W tym dni ofiary składane na tacę są przeznaczone na rozwój KUL.
5. Od czwartku – KOLĘDA –  program umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.