OGŁOSZENIA – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. 19 MAJA 2013
ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

1. Dziś:
 * msza św. w intencji parafii o godz. 7.30; za tydzień również 7.30
 * 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego w 10 roczn. reaktywowania chóru w naszej glinickiej parafii. 
 * 12.00 na mszy św. dzieci klas 3 przeżyją Rocznicę Pierwszej Komunii Św. W roku wiary w duchu dziękczynienia dzieci będą wraz ze swoimi rodzicami od poniedziałku do piątku uczestniczyły w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 i w białym tygodniu na mszy św. o godz. 18.00.
 * od dziś w różnych kościołach Radomia organizowany jest TYDZIEŃ EWANGELIZACYJNY. Szczegóły na plakacie w gablocie.

2. Jutro:
*  drugi dzień Zielonych Świątek – święto Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00.
* 18.30 spotkanie miesięczne Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. Wtorek
o godz. 16.30 różaniec o beatyfikację sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

4.  Środa
 – 16.00 spotkanie Parafialnego Klubu Seniora: temat = Poznając historie swojej parafii, w drodze do jubileuszu 100 – lecia istnienia. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 – 22 dzień miesiąca, po mszy św. o godz. 18.00 ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II.

5. Czwartek:
 * przeżywać będziemy nowo wprowadzone święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będzie ono celebrowane zawsze w czwartek po Zielonych Świątkach.
* o godz. 18.30 katecheza przygotowująca rodziców i chrzestnych do świadomego przeżycia chrztu ich dzieci. Prosimy, aby przyszli ci, którzy w najbliższym miesiącu chcą ochrzcić swoje dziecko, lub w tym czasie będą pełnili posługę chrzestnego.

6. Sobota:
 * 6.00 wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę krwiodawców na Jasną Górę. Chętni mogą się jeszcze zgłaszać do wtorku tego tygodnia. Koszt 40 zł.
 * 10.00 w katedrze radomskiej Ksiądz Biskup udzieli diakonom sakramentu kapłaństwa. Prośba o modlitwę w tej tak ważnej intencji.

7. Za tydzień w niedzielę:
 * Uroczystość Trójcy Św. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego przykazania kościelnego Mo jeszcze możliwość uczynić to do przyszłej niedzieli.
 * dzień matki; msza św. w tej intencji będzie odprawiona o godz. 7.30.
 * Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin od godz. 15.00 organizuje MARSZ DLA ŻYCIA. Rozpoczęcie w kościele Farnym, zakończenie przed Urzędem Miejskim. Szczegółowe informacje na plakacie w kruchcie kościoła.

8. Ofiary na remont kościoła
w tym tygodniu złożyło 9 rodzin. Serdeczne – Bóg zapłać.

9. W sobotę
1 czerwca pielgrzymka KŻR, Straży Honorowej i APDŚ na Jasną Górę. Osoby, które się zgłosiły proszę aby wpłacały za przejazd do pani Chrost i pani Gaworskiej do najbliższej niedzieli. Po tym czasie będą wpisane osoby z listy rezerwowej.

10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę, która będzie w sobotę 15 czerwca. Wyjazd o godz. 5.00. Koszt od osoby 40 zł. Apisy w kancelarii lub u pani Prezes – Grażyny Kupidury.

11. W niedziele 2 czerwca nasz parafialny FESTYN
. Już pierwsi parafianie przynieśli ciekawe fanty festynowe. Serdeczne – Bóg zapłać. Prosimy o dalsze fanty – składamy je w zakrystii i w kancelarii.

12. 
Już pierwsza grupa rodziców zgłosiła swoje dzieci nba letnia kolonię organizowaną przez parafię w sierpniu. Można zgłaszać każdego dnia w kancelarii, w zakrystii lub telefonicznie. Jest do dobra okazja do odpoczynku dla dzieci i ważna forma duszpasterska dla tej grupy wiekowej.

13.
 Ksiądz biskup ordynariusz Henryk Tomasik przekazuje informację do wszystkich parafii w diecezji, że w związku z reformą szkolnictwa polegającą na tym, że dzieci będą rozpoczynać naukę w szkole w wieku 6 lat oraz ze etap wstępnej edukacji będzie trwał 3 lata, tzw. pierwszy trymetr szkolny, dlatego dzieci będą przeżywały Pierwszą Komunie Św. w całej Polsce w klasie 3, na koniec trymetru. W praktyce – dzieci, które w tym roku szkolnym są w klasie 1, nie będą miały Komunii w 2014 roku, ale gdy będzie to 2015 rok. Natomiast nie zmienia się w naszej parafii dzień Komunii, będzie to druga niedziela maja. Zmiana została podyktowana nowym rokiem funkcjonowania polskiej szkoły.

14. Prasa:
 * gość Niedzielny: szczególnie polecam
– artykuł o nowym święcie Chrystusa najwyższego Kapłana
– o wielkim kryzysie i polskiego sądownictwa / tzw. uwiąd systemowy /
– o cudzie ognia w bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie.
* Niedziela

15. 
Ponieważ ogłoszeń na każdą niedziele jest duża, dlatego można je jeszcze raz odczytać przed lub po mszy św. lub z naszej strony internetowej. Adres strony wypisany w gablocie w kruchcie kościoła.

16. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
 Ś+P Artura Szablewskiego; ul. Zapolskiej; lat 38
  Daniela Antoniaka-Ciotucha; ul. Wschodnia; lat 79
 „Wieczny odpoczynek”.