NIEDZIELA PALMOWA – 24 MARCA 2013
 

1. Dziś:
 * w Kościele katolickim rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia – przeżywać będziemy najważniejsze prawdy wiary – Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
 * Msza sw. w intencji parafii o godz. 6.30; za tydzień na rezurekcji godz. 5.30
* 12.00 uroczysta suma – rozpoczęcie przed kościołem od poświęcenia palm i procesja z palmami. Na początku będzie niesiona duża palma oraz będą szły dzieci z klas 2 i 3 ze swoimi małymi palmami. Podczas tej mszy św. chór uroczyście odśpiewa Mękę Pańską.
* o godz. 20.00 od kościoła farnego do katedry będzie odprawiane nabożeństwo drogi krzyżowej. Serdecznie zaprasza ksiądz biskup ordynariusz dorosłych i młodzież.
* po każdej mszy św. będą dziś zbierane ofiary do puszek na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego. Serdeczne – Bóg zapłać.

2. Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.00 do 7.00; po południu od 17.00 do 18.00.

3. We wtorek
o godz. 17.00 różaniec o beatyfikację bpa Piotra Gołębiowskiego.

4. W Wielki Czwartek:
* nie ma w kościołach mszy św. rano. Spowiedź od godz. 6.30 do 8.00
* 10.00 w katedrze msza św. krzyżma, podczas której biskup poświęci oleje święte. To dzień kapłański, kapłani z całej diecezji odnowią swoje przyrzeczenia.

5. ROZPOCZĘCIE TRIDUUM SACRUM
:
* 18.00 MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ: święta paschalne trwają od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej. Te trzy dni to jedno ciągłe święto.
* Omówić program TRIDUUM / każdy niech weźmie ten program do swego domu i każdego dnia przeżywa czas ma modlitwie i adoracji /.

6. Wielki Piątek – obowiązuje nas post ścisły – bez pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta, a dwa skromniejsze.

7. Niedziela Zmartwychwstania:
 * w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu, nastawiamy zegarki o godzinę do przodu, rezurekcja już według nowego czasu.
 * Rozpoczęcie adoracji rano od 5.00. Już w tym czasie przygotowujemy procesję, bardzo proszę, aby osoby odpowiedzialne za procesję dobrze się zorganizowały. Rezurekcja o godz. 5.30 z procesją wokół kościoła.
 * na mszy św. o godz. 10.30 będzie udzielany sakrament chrztu św. dzieci. Rodzice, którzy jeszcze nie zgłosili mogą to uczynić w kancelarii we wtorek i środę. Od Wielkiego Czwartku kancelaria jest nieczynna.

8. Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę 2 maja do Oświęcimia proszone są do wpłacania 90 zł, aby można było uformować listę.

9. Bóg zapłać 4 rodzinom, które złożyły ofiary w tym tygodniu na remont kościoła.

10. Rodzina z ulicy Białej, która zamówiła mszę św. greg. za Ś+P Stanisławę i Czesława Zielińskich proszona jest do odbioru karty z godzinami mszy świętych.

11. Prasa: * Gość Niedzielny – to numer historyczny, gdzie jest dużo treści o nowym papieżu; jest również portret papieża Franciszka. * Niedziela.

12. Zmarli w minionym tygodniu:
Ś+P Leokadia Farkowska; ul. Komunalna; lat 88
 Wieczny odpoczynek …