PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1.         Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas duchowego przygotowania naszych serc do przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

– Codziennie o godz. 6.00 nabożeństwo Godzinek do Niepokalanego Poczęcia NMP oraz msza św. roratnia o godz. 6.30

– roraty dla dzieci codziennie o godz. 18.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły na tę mszę św. z rodzicami; po roratach będą rozdawane obrazki i pamiątki. Pięknym zwyczajem jest, gdy dzieci przynoszą na roraty lampiony.

– w III niedzielę adwentu tj. 15.XII rozpoczną się rekolekcje. Na stoliku obok prasy i opłatków są wyłożone programy rekolekcji. Bardzo proszę, aby do każdej rodziny wziąć jeden egzemplarz programu. To nasze szczególne zadanie, aby przeżyć rekolekcje i wyspowiadać się na święta.

Dziś:

            * msza św. w intencji parafii o godz. 7.30; za tydzień o 6.30

            * 9.00 – 14.00 VIII zbiórka krwi naszego Klubu HDK im. bł. Jana Pawła II. Bardzo liczymy na aktywne włączenie się stałych członków Klubu oraz zapraszamy nowych. Należy mieć przy sobie dowód osobisty, być po lekkim posiłku. To również piękny znak adwentu – dzielenia się darem dla życia innych.

            * 16.00 spotkanie miesięczne KŻR

            * 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego

            * PZC rozprowadza świece wigilijne. Akcja przebiega pod hasłem: Rozjaśnij dzieciom przyszłość. Ze zgromadzonych środków są wspierane programy leczenia, dożywiania, wypoczynku letniego dzieci z biednych rodzin.

            * PZC przygotowuje akcję paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin z parafii. Zwyczajem lat ubiegłych została ustawiona choinka z serduszkami. Za każdym serduszkiem jest obecna konkretna postać biednego dziecka. Może pomóc poprzez to, że biorąc serduszko z choinki i robiąc paczkę okażemy dobroć swoją. Paczki będzie można przynosić na 18.XII / dzień spowiedzi podczas naszych rekolekcji /. Przynosimy do zakrystii lub kancelarii.

            * od dziś nabywamy opłatki na wieczerzę wigilijną. Rozprowadzają panie z Klubu seniora. Przy opłatku składamy ofiarę – jest ona przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

            * Akcja Katolicka organizuje konkurs pod hasłem: „Rodzinna szopka bożonarodzeniowa”. Regulamin konkursu jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Prosimy o dokładne wczytanie się. Liczymy, że tak jak w roku ubiegłym będzie dużo pięknych szopek zrobionych przez całe rodziny. Należy je przynieść do niedzieli 22 grudnia / składamy w zakrystii /. Będą one wystawione w kościele na święta. Zachęcamy.

2.         Jutro o godz. 18.30 miesięczne spotkanie katechetów.

3.         We wtorek w godz. 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.00 dyżur PZC. Wtedy omawiamy wszystkie sprawy pomocowe dla rodzin.

4.         Środa – 16.45 nabożeństwo wspólnoty APDŚ + msza św.

5.         Pierwszy czwartek miesiąca = 18.00 msza św. w intencji powołań; 18.30 nabożeństwo Straży Honorowej Serca Jezusowego.

6.         Pierwszy piątek miesiąca:

            * spowiedź od godz. 6.00 i od 17.00.

            * od 8.30 posługa sakramentalna u chorych.

            * od 15.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

            * 18.00 msza św. w intencji parafii zamówiona przez Straż Honorową Serca Jezusowego

            * w tym dniu przypada wspomnienie Św. Mikołaja – szczególny dzień dla dzieci. Po roratach – tj. po mszy św. o godz. 18.00 w kościele będzie spotkanie ze świętym Mikołajem. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej z całej parafii.

7.         Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 18.00 msza św. w intencji osób z KŻR i ich rodzin z prośbą o błog. Prosimy, aby wszyscy z rodziny różańcowej brali udział w tej mszy.

8.         Za tydzień – II niedziela miesiąca:

            * będzie to jednocześnie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

            * 9.00 msza św. z asystą Oazy Rodzin

            * 18.00 msza św. z asystą Akcji Katolickiej

            * tacę remontową przeznaczamy na zakup paliwa do ogrzewania kościoła. Kościół będzie ogrzewany jak w latach ubiegłych przez cały tydzień, aby utrzymać stałą temperaturę ok. 10 st. Starajmy się wszyscy zadbać o tę ważną sprawę.

9.         W tym tygodniu 3 rodziny złożyły ofiarę na remont kościoła. Bóg zapłać.

10.       Ks. Dariusz pragnie zorganizować w ferie zimowe w drugim ich tygodniu w Białym Dunajcu k. Zakopanego  obóz narciarski dla młodzieży z naszej parafii – zarówno dla  dziewcząt jak i chłopców. Koszt 360 zł / dojazd, noclegi i wyżywienie / plus koszt karnetów. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego chętnych prosimy, aby jak najszybciej zgłaszali się bezpośrednio do księdza. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.