1. Dziś: * msza św. w intencji parafii o godz. 6.30; za tydzień o 6.30.

* Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę remontową oraz za te, które zostały złożone indywidualnie w minionym tygodniu.

* 17.00 spotkanie dla dzieci z klas 3 i ich rodziców, rozpoczynające roczne przygotowania do pierwszej Komunii św.

* po mszach św. w całej Polsce zbiórka ofiar na rzecz Fundacji im. Jana Pawła II. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło charytatywne.

2. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie lektorów świeckich dorosłych.

3. Wtorek:

* 18.30 kolejne spotkanie rekolekcji ewangelizacyjnych odnowy.

* 19.00 spotkania grupy młodzieży oazowej z gimnazjum i szkoły średniej. Warto, aby rodzice zachęcali swoje dzieci do włączania się w grupy duszpasterskie.

4. W środę:

* wyjazd młodzieży z gimnazjum i szkół średnich z ks. Sebastienem do Sandomierza i na Św. Krzyż. Zapisy po mszy św. w zakrystii. Koszt 30 zł.

* 18.00 msza św. w intencji PZC + spotkanie formacyjne.

* 18.30 spotkanie w ramach grupy formacyjno – dyskusyjnej osób dorosłych. Temat: O szczęściu. Prowadzi ks. dr Wojciech Wojtyła. To wielka szansa na pogłębienie swojej chrześcijańskiej świadomości, możliwość rozwiązania trudnych kwestii związanych z życiem. Zapraszamy ludzi wieku średniego oraz osoby starsze. Ze stolika można wziąć ulotkę informacyjną.

5. W piątek o godz. 16.00 spotkanie grupy oazy dzieci Bożych z klas 4 – 6 szkoły podstawowej. To duża okazja do przeżywania drogi rozwoju religijnego dzieci.

6. W sobotę:

* 10.00 spotkanie scholi parafialnej. Ks. Sebastian zaprasza dziewczęta, które chcą i lubią śpiewać.

* diecezjalna pielgrzymka nauczycieli do sanktuarium w Skarżysku Kam. Rozpoczęcie o godz. 12.00

7. Za tydzień w niedzielę:

* 10.30 msza św. w intencji chóru

* na każdej mszy św. Rycerze Kolumba z naszej parafii podziela się podstawowymi informacjami odnoszącymi się do tej grupy duszpasterskiej.

* po mszy św. o 10.30 odbędzie się uroczyste poświęcenie zrekonstruowanego krzyża misyjnego. Poprzedni krzyż został zdemontowany i w odpowiednim czasie poinformujemy o jego dalszych losach.

* 15.30 zapraszamy wszystkich przed kapliczkę przy zbiegu ulic Białej i Kwiatkowskiego. Została ona gruntownie odrestaurowana. Tam odprawimy nabożeństwo połączone z poświęceniem kapliczki. O szczegółach konserwacji i ludziach zaangażowanych przy tym dziele poinformujemy za tydzień.

8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kalendarze ścienne na 2016 rok. To dzieło fundacji bpa Jana Chrapka. Koszt 5 zł. Zysk jest przeznaczony na pomoc w nauce dla dzieci kalekich.

9. W kancelarii możemy zgłaszać na nabożeństwo Wypominek – rocznych, półrocznych i jednorazowych, które rozpoczniemy od 1 listopada. Kartki możemy pobrać z regału z gazetami.

10. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

11. Ks. Sebastian pragnie zorganizować po świętach wielkanocnych w przyszłym roku pielgrzymkę do najciekawszych, mniej znanych miejsc we Włoszech, włącznie z Rzymem. Oferta ciekawa, a program pielgrzymki znajduje się powyżej.

Ś+P Mieczysława Nogalskiego; ul. Kalińśka; lat 84.

Wieczny odpoczynek.